Policie podala návrh na vzetí do vazby svědka v korupční kauze olomoucké Sigmy

Brno, 2. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Policejní vyšetřovatel předal ve středu státnímu zastupitelství podnět k vzetí do vazby Luďka Hrubého, svědka úplatkářské kauzy olomoucké Sigmy. Muž na Brněnsku ohrožoval pistolí svoji přítelkyni, řekl brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek. Hrubého minulý čtvrtek hledala policejní zásahová jednotka v obci Mokrá Horákov na Brněnsku poté, co měl ohrožovat přítelkyni pistolí. Násilník však z domu včas utekl.

V pondělí se naopak přihlásil na krajském státním zastupitelství v Ostravě s tím, že má důkazy, které mají usvědčovat příslušníky bezpečnostních složek z nezákonného jednání. Zároveň požádal o ochranu. Protože na něj byl vydán zatykač, byl zatčen a skončil v cele předběžného zadržení.

"Po spolupráci s ostravskou policií jsme pachatele v pondělí zadrželi a převezli ho do Brna. Je podezřelý z nebezpečného vyhrožování se zbraní, za což hrozí až tříleté vězení," řekl kriminalista Jaromír Novotný. Ten dodal, že se ohrožovaná žena na policii obracela několikrát, ale oznámení vždy stáhla.

Podle Maláška může státní zástupce po prostudování materiálu dát návrh na vzetí do vazby. "Časový limit vyprší ve středu vpodvečer," řekl Malášek s tím, že soudce musí o případném návrhu rozhodnout do 24 hodin.

Bývalý šéf ochranky fotbalové Zbrojovky Brno na sebe upozornil minulý týden u olomouckého okresního soudu. Jako svědek v kauze údajného úplatku mezi i fotbalovými kluby Sigmou Olomouc a střížkovskými Bohemians vypověděl, že za pokusem ovlivnit zápas mezi oběma celky měl stát brněnský fotbalový klub.

Jeho výpověď, ve které označoval za aktéra případu brněnského fotbalového činovníka a expředsedu českého fotbalového svazu Pavla Mokrého, ale byla označena za nevěrohodnou.

Lenka Horáková, Zdeněk Matyáš

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit