Brněnský startup boduje v USA, Američany rekvalifikuje pomocí virtuální reality

Brno, 11. května 2022 - Brněnský startup Lifeliqe boduje v USA. V rámci projektu SANDI získala parta nadšenců z jihomoravské metropole třímilionový grant a ve státě Nevada pomocí interaktivního obsahu ve 3D, virtuální (VR) a rozšířené (AR) realitě mění podobu rekvalifikací dospělých a připravuje je na ekonomiku budoucnosti.

vr skoleni

SANDI byl jediným projektem rozvoje zaměstnanosti, který americká vláda podpořila. „Lifeliqe je integrální součástí obnovy nevadské ekonomiky. Jeho virtuální obsah pomáhá dospělým připravit se na klíčová odvětví budoucnosti skrze certifikační programy,“ říká Tammy Westergard, šéfka projektu a bývalá hlavní knihovnice státu Nevada. Právě tamní knihovny jsou důležitým pilířem projektu.

Úspěch v Nevadě je potvrzením obchodního modelu společnosti Lifeliqe. Tím je vývoj simulací ve VR, které mají pomoci v získávání klíčových kariérních kompetencí pro nejžádanější povolání. Ta se v Nevadě nacházejí především v oblasti chytré výroby, technologií nebo zdravotnictví. Lifeliqe spolupracuje i s institucemi, které mají na starost rekvalifikaci nezaměstnaných.

vr detail

„Výukové 3D materiály na mobilních zařízeních a simulace pro virtuální realitu umožňují zefektivnit učení, které je dostupné odkudkoliv. Rozpohybovaný vizuální vjem je mnohem silnější, než klasická učebnice nebo statický obrázek. Lidem, kteří přišli o práci, pomáháme získat certifikát, který jim pomůže k lepšímu platu, kariéře v nejžádanějších profesích a vyšší ekonomické mobilitě,“ vysvětluje ředitel české pobočky Lifeliqe Matouš Tlapák.

Do rekvalifikačních programů zájemci vstupují s pomocí brýlí pro virtuální realitu. Lifeliqe pro SANDI vytváří kurzy ve VR, 3D obsah, virtuální prohlídky pracovišť a také online platformu, která zaměstnavatelům i školitelům usnadní přístup k VR obsahu. Ukázkovým příkladem je kurz dializačních techniků. Dodá člověku specializované vzdělání v oboru, který je žádaný a kde získá nadprůměrný plat spolu s perspektivou dlouhodobého zaměstnání. Během roku 2022 a 2023 přibudou v rámci grantu i další obory, včetně asistenta zdravotní sestry.

„Jsme moc rádi, že můžeme pomáhat tam, kde je to potřeba a dále se technologicky a obchodně rozvíjet. Především po útlumu, způsobeného covidovou krizí, kdy naše společnost do velké míry závisela na podpoře skupiny CREDITAS, jsme mohli zaznamenat další rozvoj,“ podotýká Matouš Tlapák.

Lifeliqe má v plánu své VR produkty nabízet i dalším státům, jejichž ekonomiky procházejí transformací. „Naším dlouhodobým cílem je stát se přední platformou pro rekvalifikace. Začínáme v USA, které jsou pro nás klíčové. Chceme ale pomoci i českému průmyslu a pracovnímu trhu. V krátkodobém horizontu se zaměřujeme na rozšíření našeho týmu, abychom našim vizím mohli dostát,“ dodává Tlapák.

Foto: Lifeliqe


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...