Socialbakers se daří, v Brně otevírají nové vývojové centrum

Brno, 18. června 2020 – Socialbakers patří s 500 zaměstnanci a obrovskými globálními klienty mezi nejúspěšnější české technologické firmy. Jejich software používá na správu svých aktivit na sociálních sítích každá pátá firma z žebříčku Fortune Global 500 a mezi klienty tak najdeme jména jako Samsung, Walmart, Nestlé nebo Sony.

socialbakers brno

Přestože má firma pobočky po celém světě, sídlo i vývoj drží v Česku, a s rostoucí poptávkou po jejich marketingové platformě zejména ve Spojených státech nyní otevírá po Plzni a Praze nové vývojové centrum v Brně.

„Stavíme komplexní software pro globální trh, potřebujeme proto ty nejschopnější lidi. Velmi mnoho chytrých lidí z celého světa, včetně těch, kteří žijí v Brně,” komentuje Pavel Sládek, VP of Engineering Socialbakers. K brněnské pobočce dodává: „Hledáme vývojáře, jejichž hlavním cílem není psát zdrojový kód, ale chtějí se aktivně podílet na řešení problémů našich klientů.”

Socialbakers vyvíjí marketingovou platformu, tzv. Socialbakers Suite, který organizace mohou využít ke správě všech jejich aktivit na sociálních sítích a časem k řízení celého online marketingu. „Z nástroje pro správu sociálních sítí rozšiřujeme náš produkt na MarTech platformu. Chceme být v segmentu jedničkou a s našim datasetem, čítajícím cca 100 miliard dokumentů, máme dobrou trénovací množinu na to, abychom rutinní aktivity našich klientů dokázali plně nebo alespoň částečně automatizovat. I k tomu potřebujeme další skvělé programátory a data scientisty,” komentuje Sládek.

Socialbakers proto v posledních letech masivně investovali do technologií, vývojový tým se za poslední tři roky rozrostl o 50 %, mnohem větší je i dataset a části platformy využívající metod strojového učení. To vše s cílem rozšířit platformu a uspokojit rostoucí požadavky těch největších entreprise klientů. Jména zveřejněných klientů jako Samsung, Walmart, Sony, Nestlé, McDonald‘s nebo Danone i fakt, že Socialbakers Suite používá každá pátá firma z žebříčku Fortune Global 500, nasvědčuje, že se jim to daří. Sládek úspěch u klientů komentuje: “Čím dál tím větší marketingový rozpočet velkých firem jde do sociálních médií. V Socialbakers proto pozorně nasloucháme našim klientům a produkt vyvíjíme tak, aby maximálně sloužil jejich potřebám. To je za mě taky asi nejlepší část práce ve vývoji Socialbakers - naše technologie pomáhají těm největším značkám na světě řešit každodenní reálné úkoly, které jsou zároveň pro tyhle firmy velmi důležité i byznysově.”

Na Socialbakers Suite pracuje v současnosti více než sto softwarových inženýrů a dalších profesionálů, většina sídlí v Praze, zhruba třetina pak v Plzni. Socialbakers v Brně již fungují, pronajímají si kanceláře v coworkingovém centru Impact Hub, tento týden se zde zaměstnanci poprvé setkali naživo. V současné době k sobě hledají vývojáře pro JavaScript, odborníky na strojové učení nebo výzkumníky na poli umělé inteligence a analýzy dat. Zároveň také hledají prostory pro vlastní kancelář, plán je ji otevřít do konce roku. “V Brně máme už teď první tým, velmi rychle z něj ale chceme udělat třetí vývojové centrum, naprosto rovnocenné s těmi stávajícími v Plzni a Praze,” odhaluje plány pro rozvoj brněnské pobočky Renata Vostrá, recruiterka Socialbakers zodpovědná za nábor do engineeringu.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...