Czechitas dostali velký nefinanční grant na vzdělávací centrum

Brno, 23. dubna 2019 – Czechitas House – tak nezisková organizace, která vzdělává ženy a děti v digitálních dovednostech, pojmenovala svoje první velké vzdělávací centrum v Brně. Nacházet se bude v nově vzniklém komplexu budov Ponávka. Prostory dostali Czechitas darem na dva roky s tříletou opcí od developera CTP. Součástí smlouvy je také nákup veškerého vybavení. V přepočtu jde o grant v hodnotě zhruba 25 milionů korun.

czechitas ponavka

„Jsme velice rádi, že nám společnost CTP umožnila využít své nově vzniklé prostory. Trvale se potýkáme s tím, že nemáme dost místa na školení účastníků našich kurzů. Tímto krokem můžeme zorganizovat více akcí a tím dostat více IT do holek a dětí,“ říká obchodní ředitelka Czechitas Lenka Franců, která vedla veškerou komunikaci se společností CTP.

Po roce jednání by se tak ještě letos měli Czechitas stěhovat do zcela nových prostor. Celkem získají pro své aktivity dvě patra a více než 1 500m2 s kapacitou až 350 osob.

„Plánujeme v uličním patře vybudovat spíše komunitní centrum – kavárnu, dětský koutek a menší kanceláře. Horní patro už bude více o vzdělávání. Bude zde velká přednášková aula, relaxační místnost, zázemí pro lektory, kanceláře zaměstnanců Czechitas a tři menší učebny na workshopy. Máme v úmyslu využít kapacity na maximum možného. V plánu máme uspořádat v Brně celkem 326 akcí pro zhruba šest tisíc účastníků za rok,“ upřesňuje Franců.

„Je to neuvěřitelné. To, o čem jsem od začátku snila, se stalo skutečností. Budeme mít vlastní ‘školu’! Jsem nadšená a těším se na ty další stovky pozitivních příběhů, které budeme moct napsat,“ doplňuje Dita Přikrylová, zakladatelka Czechitas.

Pokud bychom měli celkovou injekci pro Czechitas v Brně vyčíslit, jedná se o největší podporu, kterou tato neziskovka kdy dostala. Když přepočítáme odpuštěný nájem a investici do vybavení prostor, dostaneme se po dvou letech provozu na částku 966 389 eur, tedy v přepočtu na necelých 25 milionů korun.

“Jsme hrdí na to, že můžeme být ve spojení s Czechitas. Je to pro nás přínosné ve více směrech než jen v rámci naší společenské odpovědnosti. Vzájemná spolupráce například rozvíjí oba dva týmy díky společnému sdílení znalostí a zkušeností“, konstatuje Remon Vos, ředitel CTP.

Czechitas aktuálně řeší stejný problém s nedostatkem místa i v Praze, kde je poptávka po jejich vzdělávacích aktivitách ještě větší než v Brně. „Aktuálně v Praze hledáme takové vhodné prostory, abychom mohli dělat i několik workshopů najednou. Zájem je obrovský a dívky kvůli našim omezeným kapacitám cestují na naše akce z Prahy i do regionů. V Praze bychom ihned obsadili trojnásobný počet míst. Inspirováni Brnem už dnes hledáme podobné spolupráce v Praze a doufáme, že se nám to během roku podaří. Já moc děkuji CTP, že nás takto podpořili,“ uzavírá Přikrylová.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...