Mobile Industrial Robots představí v Brně portfolio mobilních robotů

Brno, 12. září 2018 – Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), dodavatel autonomních mobilních robotů (AMR), představí na veletrhu MSV 2018 v Brně klíčové inovace v oblasti vnitropodnikové logistiky, včetně nejnovějšího modelu MiR500 globálně uvedeného na letošním veletrhu Automatica. Návštěvníci rovněž budou mít možnost na místě sledovat demonstraci logistických operací jako například aplikace nadstavbových modulů, nebo řešení MiRFleet pro řízení celé flotily mobilních robotů.

MiRFleet robot

Nejnovější model MiR500 má zdvihovou nosnost až 500 kg a dokáže automaticky nakládat a přepravovat palety rychlostí až 7,2 km/h. MiR500 se letos v červnu připojil ke stávajícím modelům MiR100 a MiR200, čímž zkompletoval ucelenou nabídku flexibilních a snadno programovatelných mobilních robotů MiR určených pro přepravu lehkých i těžkých nákladů.Nový model umožňuje optimalizovat logistiku v celém výrobním cyklu – od skladu materiálu až po přepravu finálních výrobků.

„MSV 2018 pro nás představuje významnou příležitost poskytnout českým a slovenským zákazníkům detailnější pohled na inovativní technologie autonomních mobilních robotů, jež jsou v současnosti jedním z nejrychleji rostoucích robotických segmentů,“ řekl Jesper Sonne Thimsen, obchodní ředitel v regionu CEE z Mobile Industrial Robots.

„Jsme připraveni demonstrovat zákazníkům jedinečné funkce našich robotů pro výrobní a logistické procesy, prezentovat praktické zákaznické případy a diskutovat hlavní obchodní přínosy. A to jak s našimi experty, tak se specializovanými a kvalifikovanými partnery.“

Produkty a řešení MiR budou dostupné na stáncích společnosti Amtech (Hala G1, stánek 70 A) a Universal Robots (Hala G2, stánek 20). Vedle samotných produktů plánuje Amtech, který je partnerem MiR na českém a slovenském trhu, předvést propojení s vlastním fleetovým systémem v cloudu, paletový nakladač pro MiR500, tažné zařízení MiRHook pro MiR200 a robota MiR100 se zásobníkovým modulem.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...