Do čela investiční skupiny PORTIVA míří Pavel Svoreň

Brno, 28. srpna 2018 - Výkonným ředitelem a členem představenstva investiční skupiny PORTIVA se stal Pavel Svoreň. Manažer, který dosud působil jako ředitel divize energetiky ve skupině DRFG, bude mít na starost majetek za 2,03 miliardy korun. Svoje zkušenosti uplatní například při správě portfolia větrných a fotovoltaických elektráren, které od poloviny 90. let projektovala a budovala firma ELDACO.

drfg pavel svoren

Kromě obnovitelných zdrojů o celkovém instalovaném výkonu 30 MW sahají investice skupiny PORTIVA (EBITDA za rok 2017 292 mil. Kč, zisk po zdanění 154 mil. Kč) také do oblasti nemovitostních a developerských projektů, privateequity, startupův post-seed fázi a dalších firem s růstovým potenciálem.

„Příchodem Pavla Svoreně získáváme manažera, který byl v posledních letech součástí dynamického růstu investiční skupiny DRFG. Jsem přesvědčena o tom, že u nás plně zužitkuje zkušenosti nabyté v rámci svého předchozího angažmá,“ říká Iva Šťastná, akcionářka skupiny PORTIVA, a dodává: „Pavel Svoreň bude mimo jiné zodpovědný za vytvoření nové struktury holdingu, investiční strategie a za oblast externích vztahů s partnery. Věřím, že se bude jednat o dlouhodobou a úspěšnou spolupráci.“

„Založením investiční skupiny PORTIVA odstartoval nový ambiciózní projekt navazující na dlouhodobé úspěšné působení naší dceřiné firmy ELDACO v oblasti obnovitelné energetiky. Mezi hlavní cíle pro následující měsíce patří konsolidace majetku skupiny, kumulace kapitálu k dalšímu rozvoji a vytvoření organické zaměstnanecké struktury, která tento rozvoj zvládne řídit,“ uvádí Pavel Svoreň, výkonný ředitel společnosti PORTIVA.

Mgr. Pavel Svoreň (28) působil před příchodem do čela skupiny PORTIVA jako ředitel a partner energetické divize české investiční skupiny DRFG. Je absolventem Masarykovy univerzity v Brně a University of Tallinn v Estonsku. Mezi jeho záliby patří kolektivní sporty, lyžování, golf a cestování.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...