Žluté vlaky loni přepravily rekordních 4,7 miliónu cestujících

Brno, 29. ledna 2018 - Téměř o milion cestujících více než v roce 2016 přepravily dálkové vlaky RegioJet v České republice a na mezinárodních trasách v roce 2017. Služeb dopravce využilo celkem 4,67 milionů cestujících, zatímco v roce 2016 jich bylo přibližně 3,7 miliónu. Meziročně se tak počet cestujících zvýšil o 26 % a milion cestujících navíc představuje rekordní přírůstek počtu cestujících během jednoho roku.

regiojet vlak train wien

Za masivním růstem počtu cestujících stojí především otevření nových spojů na trase Praha – Brno – Bratislava a zpět v rámci jízdního řádu platného pro rok 2017. Tyto spoje si získaly vysokou popularitu a během roku začal RegioJet tyto spoje posilovat ve špičkách až na devítivozové soupravy.

Žluté vlaky na nových trasách začali využívat nejen cestující z řad turistů, studentů či dojíždějících do zaměstnání. „Daří se nám Brňáky učit jezdit do Prahy ještě více vlakem; letos v tom pokračujeme ve směru na Vídeň,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Ještě rychlejším tempem roste RegioJet v prvních měsících letošního roku – a to aktuálně meziročně o více než 30 %. Velkou popularitu si získaly také nové spoje na trase Praha – Brno – Vídeň, které RegioJet nově provozuje od změny jízdního řádu v prosinci 2017. Čtyři páry nových spojů za období prvních 45 dnů provozu již využilo 100 tisíc cestujících (jedná se o cestující mezinárodní i vnitrostátní cestující) a jejich počet dále roste.

Cestování vlaky RegioJet se stalo na trase Praha – Brno – Vídeň trendem – kromě obyvatel ČR a Rakouska využívají tyto spoje ve velké míře také turisté a zákazníci z třetích zemí – například z Dálného východu, USA, Ruska nebo z dalších evropských zemí.

Vysoké oblibě se těší také nové spoje na trase Praha – Bratislava a zpět stejně jako navýšený počet spojů mezi Prahou a Brnem, kde RegioJet jezdí od prosince 9x denně v každém směru. Od změny jízdního řádu 9. 6. 2018 pak RegioJet přidá mezi Prahou – Brnem a Bratislavou ještě další pár spojů s odjezdem v 8.47 z Bratislavy, z Brna v 10.09 a příjezdem do Prahy ve 12.42 hodin. V opačném směru pak nový spoj pojede z Prahy v 17.21, příjezdem do Brna v 19.40 a do Bratislavy ve 21.12 hodin.


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...