Nový letový řád do Mnichova přinese lepší návaznost na světové linky

Brno, 7. září 2017 - Pozitivní zprávu přinese zimní letový řád brněnského letiště, který začne platit od 29. října 2017. Jihomoravskému kraji a městu Brnu se podařilo vyjednat se společností BMI Regional vhodnější časy večerní linky mezi Mnichovem a Brnem. Cestujícím tak vznikne možnost k přestupu na návazné lety z Mnichova do naprosté většiny evropských destinací a na některé dálkové spoje do Asie a Latinské Ameriky.

letecka linka brno mnichov 2017

Nově bude večerní linka z Brna ve všední dny odlétat v 19:00 a v Mnichově přistávat ve 20:05. V neděli bude čas odletu z Brna 18:15 a přistání v Mnichově v 19:20.

„Nyní odlétá večerní linka z Brna ve 21:45 a v Mnichově přistává ve 22:50, tedy až po poslední odletové vlně dále do světa. Je využívána převážně cestujícími, jejichž cesta v Mnichově ten den končí. Nově oznámené dřívější časy přilákají velmi důležitý segment cestujících, kteří v Mnichově budou přesedat na návazné lety do svých konečných destinací a tím také stoupne vytíženost linky. Zvýší se počet destinací dosažitelných z Brna s jedním přestupem a především bude u většiny destinací doba cesty „od dveří ke dveřím“ i s přestupem v Mnichově kratší,“ komentoval zlepšení letového řádu jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

„Jsem rád, že se daří zlepšovat služby pro cestující na lince, kterou Brno podporuje. Nové časy poskytnou podnikatelům a manžerům z Brna a Jihomoravského kraje možnost vykonat cestu téměř komkoli po Evropě s pouze jedním noclehem mimo domov a bez zdlouhavé a často nevyzpytatelné cesty na letiště ve Vídni a Praze,” řekl primátor města Brna Petr Vokřál.

Časy poledního spoje zůstávají nezměněné: odlet z Mnichova v 10:55, z Brna ve 12:30. Kombinace tohoto spoje s novými časy večerní linky nabídne cestujícím širší a komfortnější možnosti cestování.

„Letecké spojení mezi Brnem a Mnichovem jsme zahájili v listopadu 2015 ve spolupráci s německou Lufthansou s frekvencí jednou denně a od jara 2017 s frekvencí dvakrát denně. Během roku 2016 využilo tuto linku přes 12 tisíc cestujících. V roce 2017 dosáhne linka stejného počtu přepravených cestujících již koncem léta. Tento nárůst potvrzuje správnost našeho úsilí rozvíjet leteckou dostupnost Brna a dodává nám optimismus i do budoucnosti,” okomentoval nárůst počtu cestujících v jihomoravském vzdušném přístavu Fabrice Binet, obchodní ředitel společnosti BMI Regional.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...