Nový letový řád do Mnichova přinese lepší návaznost na světové linky

Brno, 7. září 2017 - Pozitivní zprávu přinese zimní letový řád brněnského letiště, který začne platit od 29. října 2017. Jihomoravskému kraji a městu Brnu se podařilo vyjednat se společností BMI Regional vhodnější časy večerní linky mezi Mnichovem a Brnem. Cestujícím tak vznikne možnost k přestupu na návazné lety z Mnichova do naprosté většiny evropských destinací a na některé dálkové spoje do Asie a Latinské Ameriky.

letecka linka brno mnichov 2017

Nově bude večerní linka z Brna ve všední dny odlétat v 19:00 a v Mnichově přistávat ve 20:05. V neděli bude čas odletu z Brna 18:15 a přistání v Mnichově v 19:20.

„Nyní odlétá večerní linka z Brna ve 21:45 a v Mnichově přistává ve 22:50, tedy až po poslední odletové vlně dále do světa. Je využívána převážně cestujícími, jejichž cesta v Mnichově ten den končí. Nově oznámené dřívější časy přilákají velmi důležitý segment cestujících, kteří v Mnichově budou přesedat na návazné lety do svých konečných destinací a tím také stoupne vytíženost linky. Zvýší se počet destinací dosažitelných z Brna s jedním přestupem a především bude u většiny destinací doba cesty „od dveří ke dveřím“ i s přestupem v Mnichově kratší,“ komentoval zlepšení letového řádu jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

„Jsem rád, že se daří zlepšovat služby pro cestující na lince, kterou Brno podporuje. Nové časy poskytnou podnikatelům a manžerům z Brna a Jihomoravského kraje možnost vykonat cestu téměř komkoli po Evropě s pouze jedním noclehem mimo domov a bez zdlouhavé a často nevyzpytatelné cesty na letiště ve Vídni a Praze,” řekl primátor města Brna Petr Vokřál.

Časy poledního spoje zůstávají nezměněné: odlet z Mnichova v 10:55, z Brna ve 12:30. Kombinace tohoto spoje s novými časy večerní linky nabídne cestujícím širší a komfortnější možnosti cestování.

„Letecké spojení mezi Brnem a Mnichovem jsme zahájili v listopadu 2015 ve spolupráci s německou Lufthansou s frekvencí jednou denně a od jara 2017 s frekvencí dvakrát denně. Během roku 2016 využilo tuto linku přes 12 tisíc cestujících. V roce 2017 dosáhne linka stejného počtu přepravených cestujících již koncem léta. Tento nárůst potvrzuje správnost našeho úsilí rozvíjet leteckou dostupnost Brna a dodává nám optimismus i do budoucnosti,” okomentoval nárůst počtu cestujících v jihomoravském vzdušném přístavu Fabrice Binet, obchodní ředitel společnosti BMI Regional.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN