Mavenir zřídí v Brně centrum bezpečnostních technologií

Brno, 13. června 2017 - Společnost Mavenir oznámila, že v Brně postaví špičkové centrum pro výzkum a vývoj zabezpečovacích technologií s umělou inteligencí a strojovým učením. Řešení společnosti Mavenir nabízí nejpokročilejší monitoring signálů, aktivní filtrování a výkonnou analytiku pro zajištění plné funkčnosti a provozuschopnosti sítí a také pro zajištění ochrany zákazníků, kteří tyto síťové služby využívají.

hacker manevir

Přestože systém Signaling System 7 (SS7) se používá již několik desítek let, hackeři se na jeho technické slabiny zaměřili teprve v posledních letech a operátoři a provozovatelé sítí nyní potřebují své sítě mnohem lépe zabezpečit. Zvýšení poptávky po zabezpečení sítí je také důsledkem zpronevěry, ke které došlo u jednoho provozovatele v Německu, jehož několik zákazníků přišlo kvůli narušení bezpečnosti systému SS7 o peníze na bankovních účtech.

Společnost Mavenir má dlouholeté zkušenosti v oblasti bezpečnosti signálů, zabezpečovacích bran (SeGWs), koncových členů Diameter Edge Agents (DEAs), přenosových bodů Signaling Transfer Points (STPs) a směrovačů Diameter Routing Agents (DRAs) a díky tomu je schopna dodávat nejmodernější špičkové technologie na ochranu sítí.

Firma také poskytuje služby v oblasti bezpečnostních auditů. Výsledek nedávného auditu systémů SS7 ve více než 30 sítích potvrdil, že každá síť na platformě SS7 má své slabé stránky. Výsledky auditu potvrdily, že tyto sítě jsou náchylné k útokům zvenčí, počínaje odposlechem telefonních hovorů a zpráv až po zablokování služeb a zpronevěru finančních prostředků.

„Provozovatelé sítí se snaží chránit před útoky a stále více se snaží zavádět nové firewally do svých sítí nové generace,” řekl Pardeep Kohli, prezident a generální ředitel společnosti Mavenir. „Naše zabezpečovací řešení využívá umělou inteligenci a strojové učení pro analýzu a zabezpečení sítí na technologiích SS7, Diameter, SIP a také pro optimalizaci sítí.”

Kohli dále dodal: „Síťová architektura SS7 může být do budoucna nahrazena technologiemi Diameter nebo SIP, ale i tak zde ještě po nějakou dobu budeme sítě SS7 mít a musíme je zabezpečit. Je nutné stále hledat a řešit bezpečnostní problémy v signálních protokolech s pomocí optimální, několikavrstvé architektury, které provozovatelům sítí a jejich zákazníkům umožní zajistit bezpečnost služeb, jejich plnou dostupnost a vydělávání peněz.”

Řešení společnosti Mavenir pro zabezpečení sítí využívá řada předních provozovatelů komunikačních sítí v Severní Americe, Evropě, Středním východě, Africe a také v Asii a Tichomoří. Prvky umělé inteligence a strojového učení, které společnost Mavenir využívá pro zachytávání nestandardních zpráv, podezřelých transakcí a zpronevěry, včetně špičkového řešení SIM-box, jsou dodávány jako součást našeho produktu SpamShield.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...