RegioJet plánuje se svými vlaky vstup na rakouský trh

Brno, 29. dubna 2017 - Společnost RegioJet připravuje od prosince 2017 vstup se svými dálkovými vlaky na další středoevropský trh – do Rakouska. To by se společně s Českou republikou a Slovenskem mělo v budoucnu stát další „domovskou“ zemí, kde bude RegioJet dál své aktivity rozvíjet. V rámci jízdního řádu platného pro rok 2018 plánuje dopravce nabídnout až čtyřikrát denně spojení v každém směru na trase Praha – Brno – Břeclav – Vídeň a zpět.

regiojet zluty vlak

Partnerem pro rozvoj dalších dopravních služeb na rakouské straně bude významný rakouský dopravce GKB. Zároveň do budoucna RegioJet plánuje další rozvoj svých dopravních služeb také na rakouském trhu.

RegioJet je aktuálně například největším partnerem vídeňského letiště v oblasti přímé autobusové dopravy do a z České republiky a na Slovensko. Již nyní provozuje RegioJet více než 10 krát denně pravidelné autobusové spojení mezi Prahou, Brnem a Vídní v každém směru. Každou hodinu pak jeho autobusy jezdí mezi Bratislavou – letištěm Schwechat a centrem Vídně.

Vlaky RegioJet přepravily v roce 2016 v České republice celkem 3,72 miliónu cestujících. Společně s cestujícími na trasách na Slovensku to bylo celkem 7,42 milionů cestujících v roce 2016 v České republice a na Slovensku. Společně s autobusy RegioJet to pak bylo celkem 15,86 milionů cestujících.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...