RHK Brno má nové vedení

Brno, 15. března 2017 - Začátkem března proběhlo Shromáždění delegátů RHK Brno, které zvolilo také nové představenstvo. Do čela komory se postaví brněnský podnikatel, vizionář a investor Ladislav Chodák. Dosavadní předseda Miloš Škrdlík se rozhodl po 12 letech ve vedení komory již dále nekandidovat.

RHK

Miloš Škrdlík hned na úvod setkání RHK řekl: „Z pracovních důvodů jsem se rozhodl po 12 letech ve vedení komory již dále nekandidovat a dát tak šanci novému vedení posunout dosavadní laťku zase o kus výš a dál. Naše komora ví, kam chce jít, a s kým."

O splnění tohoto úkolu se pokusí v následujících 3 letech nový předseda, jenž potvrdil, že i z jeho pohledu je komora výjimečnou institucí, která byla velmi dobře vedena a kde je na co navazovat, řekl: „Mým úkolem je včlenit komoru do inovačního ekosystému města Brna a Jihomoravského kraje. Máme poslední roky, kdy ze strukturálních fondů můžeme vůbec nějaké projekty získat a sestava kraj, město, vysoké školy a hospodářská komora mohou udělat celek, který by mohl hrát roli i pro Vás podnikatele. Pokud se bude dařit inovativním firmám, brzy se přidají i ty ostatní. Výkonnost českého průmyslu je na hranici svých možností, nemáme možnost se někam rozvíjet, pokud neuděláme strukturální změnu. Takováto změna v rámci republiky by trvala věčnost, náznak strukturálních změn na jižní Moravě by snad realizovat šlo a pokusit se o to určitě stojí za to."

RHK

V rámci Shromáždění delegátů převzali ocenění v podobě titulu čestného předsedy RHK Brno její dřívější předsedové Antonín Surka, Karel Minařík, Miroslav Hošek a Miloš Škrdlík, kteří byli i oceněni Merkurovou medailí za zásluhy o rozvoj Hospodářské komory ČR.

Nové představenstvo RHK Brno:

Předseda představenstva RHK Brno

Ing. Ladislav Chodák Mycroft Mind, a.s.

Místopředsedové představenstva

Ing. Karel Břenek AZ KLIMA, a.s.
Jiří Morávek SNIP & CO, rekl. spol., s.r.o. 
Ing. Miroslav Hošek  Hošek property s.r.o. 
Ing. Vladimír Štěpán, MBA  SIEMENS, s.r.o., o.z. Industrial Turbomachinery 

Představenstvo

Bezděk Martin, Ing. M.B.KERAMIKA, spol. s r.o.
Bulinský Vladimír, JUDr. Bulinský, Vávra & Partners, advokátní kancelář
Carda Jiří, Ing. Sun Drive, s.r.o.
Doupovec Miroslav, Prof. RNDr. CSc. dr. h. c. Vysoké učení technické v Brně
Filip Jiří LETIŠTĚ BRNO a.s.
Jadrníček Vladimír, Ing. H. BLOCH a.s.
Kokna Tomáš Mgr.  REAL SPEKTRUM, a.s. 
Kuliš Jiří, Ing.  Veletrhy Brno, a.s. 
Plašil Vladimír, Ing.  ALTA Invest, a.s. 
Rusňák David  DRFG, a.s. 
Teyschl Martin, Ing.  GEOtest, a.s. 
Zezula Pavel, Ing.  Nová Mosilana, a.s. 

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...