ZKL investovala 38 milionů do modernizace výroby

Brno, 26. května 2015 - Kombinace nových technologií s moderním výrobním prostředím. To bylo hlavním záměrem rekonstrukce výrobní haly, která byla v polovině května otevřena v prostorách areálu ZKL v Brně.

zkl nova hala brno modernizace

„Hlavním cílem rekonstrukce bylo zlepšení a zkvalitnění pracovního prostředí pro naše pracovníky a celková modernizace výrobních strojů a zařízení,“ řekl Jiří Prášil, generální ředitel společnosti ZKL s tím, že cena rekonstrukce výrobní haly se vyšplhala na více než 38 milionů korun. Rekonstrukce byla celkem rozdělena do tří etap, začala v květnu loňského roku a byla ukončena v prosinci.

První etapa rekonstrukce se týkala části objektu, kde byly umístěny prostory montáže a konečné kontroly. „Montáž doznala výrazného zlepšení pracovního prostředí a výstupní kontrola získala důstojný prostor pro kontrolu hotových dílů před montáží. Nová klimatizace navíc zajistí rozměrovou stálost měřených a montovaných dílů,“ řekl Ondřej Mágr, procesní technolog ze společnosti ZKL Brno s tím, že v nové hale se smontuje dle skladby denního programu montáže 600 až 1 000 ložisek denně.

Změny se týkaly i technologického toku montáže, který byl rozdělen do dvou větví, na ložiska od průměru 50 do 250 mm a od průměru 250 do 400 mm. „V rámci investic do modernizace strojů byly pořízeny dva stroje pro značení ložisek laserem a kontrolu kompletnosti,“ upřesnil Mágr a dodal, že všechna montážní pracoviště budou doplněna mezioperační manipulační technikou.

Druhá a třetí etapa rekonstrukce zasáhla výrobu a prostory s ní spojené. Po dokončení rekonstrukce výrobních prostor do nich byly začleněny nové technologie, které v budoucnu ponesou hlavní zátěž sériové výroby.

Strojírenský koncern ZKL rovněž oznámil, že letos v prvním čtvrtletí zvýšil tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o 27,2 procenta na 442 milionů korun. Za růstem jsou zvýšené prodeje ložisek v zemích jižní Ameriky, zejména v Argentině a v Indii. Letos ZKL Group plánuje obrat 1,798 miliardy korun a provozní výsledek 114 milionů korun.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN