Deadline pro podání daňového přiznání? Do 8. dubna bez sankcí

Brno, 31. března 2015 – Poplatníci, kteří nestihnou podat daňové přiznání do 1. dubna, tak mohou učinit ještě pět následujících pracovních dní. V tomto období stále žádné pokuty nehrozí. Tříměsíční odklad navíc získají poplatníci, kteří využijí služeb daňových poradců a do 1. dubna doručí na finanční úřad plnou moc udělenou daňovému poradci ke zpracování a podání daňového přiznání. Letos poprvé je platba daní z příjmů akceptována pouze na nových bankovních účtech, pozor tedy na zbytečné riziko úroků z prodlení.

Penize-bankovky-a-mince

„Daňové přiznání lze podat a zaplatit ještě pět pracovních dní po 1. dubnu, aniž by poplatníkovi byla vyměřena pokuta. Poté už následuje sankce 0,05 procenta stanovené daně za každý další den prodlení, nejvýše však pět procent vyměřené daně. Pokuty pod 200 korun se nepředepisují. Pozor také na správné zaplacení – daň je zaplacená tehdy, kdy je připsána na účtu finančního úřadu,“ uvedla Blanka Štarmanová, daňová poradkyně společnosti TaxVision.

Daňový poplatník také může udělit plnou moc udělenou daňovému poradci pro zpracování a podání daňového přiznání. Pokud ji do 1. dubna uloží na finančním úřadu, prodlouží si termín odevzdání přiznání až na 1. července.

„Je také třeba upozornit, že platbu daní nyní finanční úřady akceptují pouze na nových bankovních spojeních. Od 1. 1. 2015 jsou staré účty nefunkční. Dvouleté přechodné období, kdy mohli lidé platit své daňové povinnosti na staré i nové účty, skončilo s rokem 2014. Vrátí-li se úhrada daně poplatníkovi zpět, měl by si zkontrolovat správnost účtu. Pokud totiž k platbě využil staré číslo účtu, už nedošlo k přesměrování a na skutečném daňovém účtu mu vznikl nedoplatek a riziko následných úroků z prodlení,“ varuje Štarmanová.

Nová čísla účtů pro daňové povinnosti se skládají z předčíslí podle typu daně a matriky daného finančního úřadu. Fyzické osoby využijí jako variabilní symbol své rodné číslo, právnické osoby své identifikační číslo.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF