Až milion živnostníků by měl zpozornět, 4. vlna EET se blíží

Brno, 13. března 2020 – Již prvního května se spouští třetí a čtvrtá vlna EET, která se týká hlavně drobných podnikatelů, řemeslníků, kteří s hotovostí pracují jen občas. Evidovat tržby musí kadeřnice, stejně jako instalatér, kominík, lékař nebo učitel hudby.

eet platba karta

Pro všechny menší podnikatele, kterých se zatím EET netýkala, nastává čas vyřešit způsob, jak své tržby evidovat. Oproti dvěma předchozím fázím, kdy si podnikatelé museli poměrně složitě opatřovat EET certifikát a instalovat často drahé evidenční pokladny, je nyní situace daleko jednodušší. Živnostníci nepotřebují ani pokladnu, chytrý telefon nebo internet.

Pomoc na tisícovce poboček České pošty
Česká pošta již od 17. února nabízí na svých vybraných pobočkách registraci do EET, vyzvednutí certifikátu a službu EETparagon pro jednoduchou evidenci tržeb. Pro podnikatele, který nově musí začít evidovat tržby podle zákona, to znamená jen navštívit kteroukoli pobočku České pošty s přepážkou Czech POINT – těch je zhruba 1000 po celé republice. Tam je možné zajistit certifikát i objednat službu EETparagon pro evidenci.

U sebe je potřeba mít občanský průkaz, informace o podnikání (adresu, IČ a DIČ), číslo mobilního telefonu, který se bude pro evidenci tržeb používat a e-mailovou adresu pro další komunikaci. Jednorázový poplatek za zajištění EET certifikátu činí 500 korun a využití služby EETparagon pak 70 korun měsíčně plus poplatky za evidovanou tržbu přes SMS

„Pro všechny živnostníky, kterých se třetí vlna EET týká, je důležitá informace, že nepotřebují žádnou pokladnu nebo tiskárnu, dokonce ani stálé internetové připojení. Pro vlastní evidenci tržeb stačí bloček s paragony, pro komunikaci se systémem obyčejný tlačítkový mobilní telefon pro posílání esemesek a tužka pro zápis potřebných údajů,“ vysvětluje Dana Bérová, ze společnosti EETpro, která služby zajišťuje.

Záložní řešení i pojistka proti výpadku
Další výhodou služby EETparagon je skutečnost, že ji lze využít jako záložní řešení, když se živnostník pohybuje mimo svou provozovnu či obchod, poskytuje služby přímo u zákazníka nebo prodává své výrobky na trzích. Vedle toho EETparagon funguje i jako pojistka v případě výpadku či poruchy jiného systému.

„Evidence pomocí paragonů je vhodná pro všechny, kteří přijímají několik hotovostních plateb denně nebo s hotovostí pracují jen občas. Zbystřit by tedy měly třeba kadeřnice, instalatéři, kominíci, opraváři, ale i lékaři, notáři nebo učitelé hudby,“ dodává Miloslav Rut, jednatel společnosti EETpro.

Stačí bloček za 20 korun
Pro EET lze využít i stávající papírové účtenky, na které se připíše odkaz na elektronickou účtenku včetně sFIK To je unikátní identifikátor evidované účtenky, pomocí kterého ji lze kdykoli vyhledat v cloudovém úložišti účtenek a také jednoduše přihlásit do účtenkové loterie.

Jednodušší je zakoupit účtenky společností Baloušek Tisk, TYPOS a OPTYS, které mají předtištěný odkaz na úložiště elektronických účtenek. Stačí doplnit sFIK. Na pobočkách České pošty s Czech Point budou v prodeji tiskopisy Baloušek Tisk.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...