V prvním pololetí v Brně rekordně vzrostly prodeje nových bytů

Brno, 22. července 2014 – Počet prodaných bytů v Brně během prvního pololetí letošního roku raketově vzrostl. Lidé si pořídili v brněnských novostavbách 433 bytů, to je nárůst o 89 % ve srovnání s prvním pololetím loňského roku, kdy se jich prodalo jen 229. Celkem lidé v Brně utratili za nové byty 1,25 miliardy Kč, tedy zhruba dvojnásobek oproti prvním 6 měsícům roku 2013. Prodeje rostly už v prvním čtvrtletí letošního roku, druhé čtvrtletí ale přineslo absolutně rekordní prodeje posledních let.

Graf-rust-01 thumb thumb

Vyplývá to z pravidelné analýzy společnosti TRIKAYA, která trh nemovitostí na jižní Moravě pravidelně monitoruje.

Prodejně nejúspěšnějším měsícem letošního roku byl květen s více než stovkou prodaných bytů. Tomuto rekordnímu číslu napomohly u některých projektů také hromadné převody rezervačních smluv na smlouvy kupní, které celý prodej administrativně dokončují. Průměrná cena prodaného nového bytu v Brně se vyšplhala k hodnotě 2,7 mil. Kč bez DPH, a proti loňskému prvnímu pololetí vzrostla o necelých 10 % z 2,45 mil. korun.

Nejdražší byt za 9,5 milionu
„V Brně se poslední dobou dobře prodávají i hodnotnější a nadstandardní nemovitosti v centru. Proti loňsku lidé letos kupují nejenom více bytů, ale také byty dražší. Přestože v absolutním počtu prodaných bytů stále vedou periferie města s nejnižšími cenami, ukazuje se, že střed města je pořád atraktivní a zákazníci jsou ochotni do kvalitního bydlení v centru investovat nemalé částky. Nejdražší byt za první pololetí se podle ceníkových cen prodal právě v centru Brna za 9,5 milionu korun bez DPH,“ říká Alexej Veselý, ředitel společnosti TRIKAYA.

prodej bytu novostavby brno prvni pololeti 2014

Letošek by mohl být ve srovnání s posledními roky rekordní
Teď na začátku prázdnin je v nabídce brněnských developerů téměř 900 neprodaných bytů v novostavbách. Nejčastěji jde o byty dvoupokojové s výměrou kolem 50 m2. Cena takovéhoto bytu se pohybuje kolem 1,9 mil. Kč bez DPH v závislosti na lokalitě.

„Z 900 neprodaných bytů v novostavbách je jich už 250 rezervováno. Pokud by se po zbytek roku už pouze doprodávaly tyto zarezervované byty, stále by se jednalo o třetinový nárůst prodeje oproti loňsku. Vypadá to, že rok 2014 bude v prodeji nových bytů v Brně rekordní,“ doplňuje Alexej Veselý.

Nejdražší byty: Brno-střed, Královo pole a Komín
Nejdůležitějším faktorem při výběru nemovitosti je stále její lokalita a vzdálenost od centra. Právě tyto faktury ovlivňují cenu nejčastěji. Městskými částmi s nejdražšími byty v nabídce brněnských novostaveb jsou Brno-střed, Královo pole a Komín, metr tu stojí v průměru 50 tis. korun bez DPH. Naopak nejlevnější bydlení lze aktuálně pořídit ve Slatině, Starém Lískovci nebo Bystrci s průměrnou cenou za metr 36,5 tis. korun bez daně. Právě v okrajových lokalitách města se také nejvíce prodávají byty ve velkých rezidenčních projektech s víc než stovkou bytů.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN