PIVEX 2014: Medailové žně pivovaru Starobrno

Brno, 25. února 2014 – Mimořádný úspěch slavila starobrněnská piva na prestižní degustační soutěži ZLATÝ POHÁR PIVEX 2014. Pivovaru Starobrno se v silné konkurenci podařilo uspět celkem šestkrát. Za piva ze svého portfolia tak získal dvě první a dvě druhá místa. Dále mu patří i dva Certifikáty vyrovnané kvality.

starobrno pivex 2014 oceneni

Zlatý pohár Pivex 2014 se letos uskutečnil už po dvaadvacáté. Ceny vítězným pivovarům se předávaly v pondělí večer v Kongresovém centru hotelu Voroněž v Brně. Letošní ročník Pivexu přitom představil novinku: vedle klasické soutěže v degustacích lahvových piv se konal první ročník soutěže Zlatý soudek, kde odborníci posuzovali i piva čepovaná. Celkem se na Pivexu představilo 78 značek z 28 pivovarů v deseti kategoriích pro lahvová i sudová piva.

V tradiční soutěži lahvových piv získal pivovar Starobrno (spolu s Holbou Classic) sdílené první místo za Starobrno Tradiční. V této kategorii světlých výčepních piv bylo přihlášeno celkem 12 vzorků piv.

Absolutní úspěch zaznamenala značka Starobrno především v soutěži piv sudových Zlatý soudek. Mezi osmi přihlášenými vzorky v kategorii světlý ležák obsadila starobrněnská piva hned dvě první místa. První místo patří klasice - nejoblíbenějšímu pivu z portfolia, světlému Mediu. Úspěšnou předpremiéru si na Pivexu odbyla úplná novinka: světlý ležák Starobrno Drak. V kategorii světlých výčepních piv na druhém místě bodovalo Starobrno Tradiční.

O stabilní chuti a kvalitě starobrněnského piva svědčí i Certifikát vyrovnané kvality pro Starobrno Medium. Stejné ocenění získal i Hostan Hradní, který se rovněž vaří v pivovaru Starobrno.

„Ocenění z tak prestižní soutěže, jakou Pivex je, si pochopitelně velmi vážíme. Jsou totiž dokladem toho, že starobrněnská piva vaříme poctivě, kvalitně a s tím správným moravským fortelem. Medium sbírá ceny stabilně, Drak je příjemným překvapením. O to víc se těším, jak ho v březnu představíme našim spotřebitelům,“ komentoval úspěch vrchní sládek a ředitel pivovaru Milan Schramm, který ceny osobně přebíral.

Zlatý pohár Pivex je prestižní degustační soutěž s dlouhou tradicí. Koná se pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR, Asociace krajů České republiky, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna. Degustace lahvových piv probíhaly ve dvou kolech, v listopadu 2013 a únoru 2014. Odbornou garanci hodnocení zajišťuje Výzkumný ústav pivovarnictví a sladovnictví v Praze.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...