PIVEX 2014: Medailové žně pivovaru Starobrno

Brno, 25. února 2014 – Mimořádný úspěch slavila starobrněnská piva na prestižní degustační soutěži ZLATÝ POHÁR PIVEX 2014. Pivovaru Starobrno se v silné konkurenci podařilo uspět celkem šestkrát. Za piva ze svého portfolia tak získal dvě první a dvě druhá místa. Dále mu patří i dva Certifikáty vyrovnané kvality.

starobrno pivex 2014 oceneni

Zlatý pohár Pivex 2014 se letos uskutečnil už po dvaadvacáté. Ceny vítězným pivovarům se předávaly v pondělí večer v Kongresovém centru hotelu Voroněž v Brně. Letošní ročník Pivexu přitom představil novinku: vedle klasické soutěže v degustacích lahvových piv se konal první ročník soutěže Zlatý soudek, kde odborníci posuzovali i piva čepovaná. Celkem se na Pivexu představilo 78 značek z 28 pivovarů v deseti kategoriích pro lahvová i sudová piva.

V tradiční soutěži lahvových piv získal pivovar Starobrno (spolu s Holbou Classic) sdílené první místo za Starobrno Tradiční. V této kategorii světlých výčepních piv bylo přihlášeno celkem 12 vzorků piv.

Absolutní úspěch zaznamenala značka Starobrno především v soutěži piv sudových Zlatý soudek. Mezi osmi přihlášenými vzorky v kategorii světlý ležák obsadila starobrněnská piva hned dvě první místa. První místo patří klasice - nejoblíbenějšímu pivu z portfolia, světlému Mediu. Úspěšnou předpremiéru si na Pivexu odbyla úplná novinka: světlý ležák Starobrno Drak. V kategorii světlých výčepních piv na druhém místě bodovalo Starobrno Tradiční.

O stabilní chuti a kvalitě starobrněnského piva svědčí i Certifikát vyrovnané kvality pro Starobrno Medium. Stejné ocenění získal i Hostan Hradní, který se rovněž vaří v pivovaru Starobrno.

„Ocenění z tak prestižní soutěže, jakou Pivex je, si pochopitelně velmi vážíme. Jsou totiž dokladem toho, že starobrněnská piva vaříme poctivě, kvalitně a s tím správným moravským fortelem. Medium sbírá ceny stabilně, Drak je příjemným překvapením. O to víc se těším, jak ho v březnu představíme našim spotřebitelům,“ komentoval úspěch vrchní sládek a ředitel pivovaru Milan Schramm, který ceny osobně přebíral.

Zlatý pohár Pivex je prestižní degustační soutěž s dlouhou tradicí. Koná se pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR, Asociace krajů České republiky, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna. Degustace lahvových piv probíhaly ve dvou kolech, v listopadu 2013 a únoru 2014. Odbornou garanci hodnocení zajišťuje Výzkumný ústav pivovarnictví a sladovnictví v Praze.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN