Strojírenský veletrh se zaměří na klíčová témata průmyslu

Brno, 24. září 2013 - Od 7. do 11. října 2013 se na brněnském výstavišti uskuteční již 55. mezinárodní strojírenský veletrh. Pořadatelé očekávají 1 500 vystavujících firem ze všech klíčových průmyslových oborů od výroby obráběcích strojů až po elektrotechniku a automatizaci.

MSV 01

I letos se přibližně třetina vystavovatelů hlásí ze zahraničí a řada zemí se opět prezentuje oficiálními stánky. Zcela nově je koncipována prezentace dopravních a logistických oborů. Letos se sice nekoná veletrh Transport a Logistika, ale jeho obsah v rámci strojírenského veletrhu zůstává. Zatímco vnitropodniková logistika je jedním z oborů MSV, logistické a dopravní služby přešly pod nový veletrh EUROTRANS. Do intralogistiky spadají především obory skladování, manipulace a vnitropodnikové dopravy, které na veletrhu Transport a Logistika patřily k nejpočetněji zastoupeným. První ročník veletrhu EUROTRANS proběhne souběžně s MSV, ale pouze ve třech dnech od úterý 8. října do čtvrtka 10. října.

MSV 02

Atraktivní a vyhledávanou součástí MSV se stal projekt Transfer technologií a inovací, který se svým charakterem vymyká nabídce komerčních expozic. Tradicí se stal také JobFair MSV, který je v současnosti největší soustředěnou nabídkou pracovních příležitostí ve strojírenství, energetice a dalších příbuzných technických oborech v České republice. Aktuální téma technického vzdělávání řeší nejen otázku nedostatku pracovníků v technických profesích a nedostatku zájemců o studium na technických školách, ale také problém úrovně absolventů těchto škol.

msv 03
Na výstavní ploše pavilonu F letošního veletrhu EMBAX Brno mají návštěvníci možnost seznámit se s nejmodernějšími a nejnovějšími technologiemi v oblasti balení, značení, automatizace a logistiky v praxi. Na této balící lince, která již tradičně nese název Packaging Live, spolupracuje více jak 15 firem, které prezentují možnosti a dovednosti svých technologií, produktů a služeb. Od potisku krabic, přes RFID identifikaci, lepení krabic, jejich značení, ukládání na paletu až po ovinování se bude opět jednat o úsek řízený paletizačním robotem.

MSV 04
Významná část doprovodného programu se zaměří na rozvoj ekonomické spolupráce s Tureckem jako partnerskou zemí MSV 2013. Tradiční součástí MSV bude Den Ruské federace a Business den Běloruska. Opět se uskuteční také b2fair setkání Kontakt – Kontrakt organizované RHK Brno.

Zajímavou novinkou bude i konference Mobilita budoucnosti, jejíž tematické spektrum zahrnuje financování dopravní infrastruktury, udržitelnou mobilitu, bezpečnost provozu, nákladní a kombinovanou dopravu, možnosti rozvoje vysokorychlostní železnice, ale také dopravní telematiku nebo veřejná logistická centra. Stěžejní událostí doprovodného programu se stane tradiční setkání představitelů vlády a podnikatelské sféry na Sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Alena Štěpánková
Foto: Tomáš Trojan


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...