Strojírenský veletrh se zaměří na klíčová témata průmyslu

Brno, 24. září 2013 - Od 7. do 11. října 2013 se na brněnském výstavišti uskuteční již 55. mezinárodní strojírenský veletrh. Pořadatelé očekávají 1 500 vystavujících firem ze všech klíčových průmyslových oborů od výroby obráběcích strojů až po elektrotechniku a automatizaci.

MSV 01

I letos se přibližně třetina vystavovatelů hlásí ze zahraničí a řada zemí se opět prezentuje oficiálními stánky. Zcela nově je koncipována prezentace dopravních a logistických oborů. Letos se sice nekoná veletrh Transport a Logistika, ale jeho obsah v rámci strojírenského veletrhu zůstává. Zatímco vnitropodniková logistika je jedním z oborů MSV, logistické a dopravní služby přešly pod nový veletrh EUROTRANS. Do intralogistiky spadají především obory skladování, manipulace a vnitropodnikové dopravy, které na veletrhu Transport a Logistika patřily k nejpočetněji zastoupeným. První ročník veletrhu EUROTRANS proběhne souběžně s MSV, ale pouze ve třech dnech od úterý 8. října do čtvrtka 10. října.

MSV 02

Atraktivní a vyhledávanou součástí MSV se stal projekt Transfer technologií a inovací, který se svým charakterem vymyká nabídce komerčních expozic. Tradicí se stal také JobFair MSV, který je v současnosti největší soustředěnou nabídkou pracovních příležitostí ve strojírenství, energetice a dalších příbuzných technických oborech v České republice. Aktuální téma technického vzdělávání řeší nejen otázku nedostatku pracovníků v technických profesích a nedostatku zájemců o studium na technických školách, ale také problém úrovně absolventů těchto škol.

msv 03
Na výstavní ploše pavilonu F letošního veletrhu EMBAX Brno mají návštěvníci možnost seznámit se s nejmodernějšími a nejnovějšími technologiemi v oblasti balení, značení, automatizace a logistiky v praxi. Na této balící lince, která již tradičně nese název Packaging Live, spolupracuje více jak 15 firem, které prezentují možnosti a dovednosti svých technologií, produktů a služeb. Od potisku krabic, přes RFID identifikaci, lepení krabic, jejich značení, ukládání na paletu až po ovinování se bude opět jednat o úsek řízený paletizačním robotem.

MSV 04
Významná část doprovodného programu se zaměří na rozvoj ekonomické spolupráce s Tureckem jako partnerskou zemí MSV 2013. Tradiční součástí MSV bude Den Ruské federace a Business den Běloruska. Opět se uskuteční také b2fair setkání Kontakt – Kontrakt organizované RHK Brno.

Zajímavou novinkou bude i konference Mobilita budoucnosti, jejíž tematické spektrum zahrnuje financování dopravní infrastruktury, udržitelnou mobilitu, bezpečnost provozu, nákladní a kombinovanou dopravu, možnosti rozvoje vysokorychlostní železnice, ale také dopravní telematiku nebo veřejná logistická centra. Stěžejní událostí doprovodného programu se stane tradiční setkání představitelů vlády a podnikatelské sféry na Sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Alena Štěpánková
Foto: Tomáš Trojan


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN