Česká republika se může pochlubit sedmou nejnižší nezaměstnaností v EU

31. května 2013 (MEDIAFAX) - Česko se může pyšnit sedmou nejnižší nezaměstnaností v Evropské unii, podle pátečních údajů Eurostatu bylo v ČR koncem dubna bez práce 7,2 procenta lidí ve věku 15 až 65 let. Podle dřívějších informací ministerstva práce a sociálních věcí nemělo v dubnu zaměstnání 565 tisíc lidí.

Nezamestnanost-01

Při srovnání s loňským rokem se nezaměstnanost v České republice zvýšila o 0,3procentního bodu. Tradičně vyšší míru nezaměstnanosti přitom vykázaly ženy, kterých bylo bez práce 8,5 procenta, zatímco nezaměstnanost mužů dosáhla 6,3 procenta.

Těmito čísly se Česká republika umístila na sedmém místě žebříčku zemí s nejnižší nezaměstnaností v Evropské unii. Naprosto nejnižší nezaměstnanost vykázalo Rakousko (4,9 procenta), Německo (5,4 procenta) a Lucembursko (5,6 procenta). Do sedmi procent se dále vešla Malta, Nizozemsko a Dánsko.

Na opačném konci žebříčku se proti tomu stále drží Řecko s nezaměstnaností 27 procent a Španělsko (26,8 procenta).

Průměrná míra nezaměstnanosti v celé Evropské unii dosáhla v dubnu 11 procent (+0,7 p.b.), zatímco v zemích eurozóny naměřil Eurostat nezaměstnanost 12,2 procenta (+1,0 p.b.). Bez práce tím pádem bylo 26,6 milionu lidí v celé EU, 19,38 milionu v eurozóně. To představuje nárůst proti březnu o 104 tisíc, respektive o 95 tisíc lidí.

Naši východní sousedé, Slováci, obsadili se svojí nezaměstnaností 14,5 procenta nelichotivou pátou příčku od konce.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...