Do 31. května nezapomeňte zaplatit daně z nemovitostí!

Brno, 14. května 2013 - Datum 31. května je posledním dnem lhůty pro zaplacení daně z nemovitostí na rok 2013, nebo její první splátky. Od poloviny dubna jsou rozesílány složenky na úhradu této daně, kde bude uvedena celková výše daňové povinnosti na rok 2013 a územní pracoviště, kde je uložen daňový spis k dani z nemovitostí.

Penize-bankovky-a-mince

„Nejpohodlnějším způsobem placení daně je bezhotovostní převod částky na bankovní účet finančního úřadu nebo platba daně složenkou. Finanční úřad pro Jihomoravský kraj navíc rozšíří úřední hodiny na všech pokladnách svých územních pracovišť,“ uvedl David Stančík, mluvčí jihomoravského finančního úřadu.   

„Od letoška noví majitelé nemovitostí vyplňují a podávají pouze jedno daňové přiznání za všechny své nemovitosti, které se nachází na území jednoho kraje. Obdobně je to i s placením daně z nemovitosti, jednotlivé platby za více nemovitostí v jednom kraji budou sloučeny do jedné, poplatník tedy obdrží jednu složenku za celý kraj. Má-li poplatník nemovitosti na území více krajů, přijde mu více složenek,“ upozornil Stančík s tím, že v rámci klientského přístupu jsou složenky zasílány nejprve seniorům. Složenku obdrží poplatník i v případě, že daň pro rok 2013 již zaplatil.

Poplatníci, u nichž roční daň nepřesáhne částku 5 000 Kč, mají povinnost daň z nemovitostí uhradit do 31. května. V případě, že roční daň částku překročí, musí poplatníci nejpozději do stejného termínu uhradit první splátku daně. Při pozdní úhradě daně hrozí úrok z prodlení.

Kompletní informační servis k placení daní naleznete na financnisprava.cz, a to v části „Placení daní“.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN