Zájem o produkty pojištění právní ochrany roste

Brno, 23. dubna 2013 - O pojištění právní ochrany se obecně tak trochu neprávem hovoří méně než o ostatních masově rozšířených pojistných produktech na tuzemském trhu. Jak vyplynulo z výzkumu veřejnosti České asociace pojišťoven (ČAP) mnoho klientů pojišťoven jej ani nezná a neví, jaký by z něj měli užitek a sjednáno jej má pouze 4 % české populace. Přesto jeho obliba postupně roste. Z ročních statistik ČAP také vyplývá, že jen za loňský rok zaznamenalo toto specifické odvětví v objemu předepsaného pojistného meziroční nárůst 6 %.

pojisteni-paragraf

Co vše si pod pojmem pojištění právní ochrany můžeme vlastně představit? Zásadní rozdíl mezi pojištěním právní ochrany a většinou ostatních pojistných produktů je odlišná forma pojistného plnění, neboli náhrady vzniklé škody. Jestliže například u havarijního nebo cestovního pojištění představuje pojistnou událost vzniklá škoda, u právní ochrany je pojistnou událostí vzniklý problém, který klient musí řešit. A zatímco v případě ostatních pojištění je poskytováno pojistné plnění formou finanční kompenzace, pojistné plnění u produktů právní ochrany získává klient nejčastěji formou „naturálií", přesněji služeb právníka, advokáta či likvidátora, kteří mu pomáhají po celou dobu problém vyřešit v jeho prospěch.

Pokud má klient pojištění právní ochrany platně sjednané, hradí se mu z něj výše jmenované služby a nemusí za ně již platit. Zjednodušeně řečeno, tzv. právní služba neboli právní servis představuje pojistné plnění u produktů právní ochrany. Klient jej má k dispozici v případě právních sporů či jen rady v právních otázkách.

V jakých případech využít právní ochranu?

S pojištěním právní ochrany se v omezené míře může setkat téměř každý spotřebitel. Pojišťovny v poslední době obohacují o praktické služby z oblasti právní ochrany téměř všechny své pojistné produkty. Dobrá rada nebo profesionální právní podpora je skutečně k nezaplacení. Hodí se řidiči, který se dostane do problémů s policií nebo úřady, uvítá jej i majitel nemovitosti, který potřebuje pomoci při jednání s úřady a institucemi.

Samostatné pojištění nabízí mnohem více

Právní ochrana jako doplněk k jinému druhu pojištění však mnohdy neřeší problém v celé jeho šíři. Komplexní řešení vám zajistí jen sjednání samostatného pojištění právní ochrany.
Pojistné produkty poskytující právní ochranu pokrývají rizika nejrůznějších oblastí života - běžného soukromého a rodinného - přes motorismus až po podnikání. Spektrum je skutečně široké: právní ochrana rodiny, nemovitosti, právní ochrana v případě úrazu, právní ochrana vlastníka vozidla, právní ochrana řidiče nebo právní ochrana v pracovněprávním vztahu. Podnikatelé si pak mohou sjednat právní ochranu podnikatele, speciální produkt je určen například i soukromým lékařským zařízením nebo lékárnám.

Nejznámější? Právní ochrana řidiče či vlastníka vozidla

Právní ochrana řidiče nebo vlastníka vozidla patří v rámci pojištění právní ochrany mezi nejvíce známé produkty a jeho obliba mezi řidiči rok od roku stoupá. Nehody jsou stále komplikovanější, škody vyšší a důkazní situace často velmi nepřehledná. Například řešení nehody v zahraničí může být pro klienta velmi náročné a náklady mohou jít do desetitisíců. Pojištění právní ochrany tyto náklady ušetří a řidiči se dostane kvalifikovaná pomoc profesionála.

Pojištění právní ochrany řidiče nebo vlastníka vozidla zahrnuje tísňovou linku právního poradenství. Kromě nehod jako takových a z nich vyplývajících nároků, trestních či přestupkových řízení, zahrnuje právní ochrana vlastníka vozidla popř. řidiče dále případy zastupování v přestupkových řízeních při překročení rychlosti, špatné parkování, vytýkání technického stavu vozidla a v případě právní ochrany vlastníka vozidla dále sporů z koupě či oprav vozidel, zejména reklamace vad, ať už zakoupeného či opravovaného vozidla. Pojištění lze také využít u sporů vyplývajících z leasingových smluv.

Pojištění dokáže zmírnit nepředstavitelné následky

Pojistné produkty právní ochrany nepomohou nikomu tragické události předejít a s následky nehody se musí vyrovnat každý řidič sám. Díky zásahu pojišťovny a poskytnuté formě pojistného plnění může však klient předejít nezáviděníhodné existenciální a finanční situaci způsobené takovouto událostí.

Zdroj: Česká asociace pojišťoven

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN