Student Agency plánuje další rozvoj a mění strukturu na holding

Brno, 14. prosince 2012 - Na počátku roku 2013 změní skupina Student Agency svou strukturu na holdingové uspořádání. Je to s ohledem na rekordní expanzi Student Agency, která za letošní rok vykáže opět rekordní obrat z prodeje produktů blížící se 6 miliardám Kč se ziskem za skupinu více než 100 mil. Kč.

Radim-jancura

Dalším důvodem je plánovaná expanze jak v oblasti železniční dopravy tak i v dalším podnikání, kdy podle české legislativy stávající uspořádání skupiny Student Agency neumožňuje například zakládání dalších společností - právnických osob. Jedna fyzická osoba může 100% vlastnit jen 3 společnosti s ručením omezeným.

"Student Agency jsem založil jako společnost původně zaměřenou na prodej a zprostředkování služeb studentům", říká Radim Jančura, majitel Student Agency, a dodává: "Vyrostli jsme ve skupinu společností, která dnes je jedničkou v oblastech, jako jsou internetový prodej zájezdů, letenek, provozování dálkové autobusové dopravy až po provozování luxusních dálkových vlaků. Na většinu těchto činností je zapotřebí mít samostatnou právnickou osobu a česká legislativa nám v tomto již za stávající struktury, kdy všechny společnosti vlastním přímo já, neumožňuje další růst. Navíc holdingová struktura je moderní forma řízení předních firem podnikajících v tak širokém portfoliu aktivit jako Student Agency."

Na počátku roku se proto struktura Student Agency změní tak, že vznikne nový subjekt - Student Agency Holding, a.s. vlastněný 100% Radimem Jančurou. Tento holding bude následně vlastníkem jednotlivých společností, jako je například Student Agency, s.r.o. (busy, letenky, dovolena.cz), Orbix (služby pro korporátní klientelu), RegioJet, a.s. (vlaková doprava) a dalších existujících nebo vzniknuvších subjektů. Ty budou založeny například pro další podnikání v oblasti železniční dopravy (provoz vlaků na trase Praha - Hamburk, či v oblasti pronájmu vozového parku dalším dopravcům), kde je toto součástí plánu financování těchto projektu ze strany bank. Obecně holdingová struktur podpoří i rozvoj podnikání Student Agency v dalších oblastech, do kterých skupina může časem vstoupit.

Založením holdingové struktury se nikterak nemění struktura majitelů Student Agency. Výhradním vlastníkem zůstává Radim Jančura.

Zdroj a ilustrační foto: Student Agency


Související články:

Komentáře 

 
0 #2 andrea hyská 2013-09-28 12:24
dobrý den ja jsem jela z prahy do liberce a pan stevard jak musi na zacatku jizdy mluvit do mikrofonu tak to bych asi nikdy nezvladla drzim vam palce celé vasi firmě nashledanou někdy příště hyská
 
 
0 #1 Marie Schneiderová 2012-12-18 22:34
Se zájmem sleduji Vaše úspěšné podnikání a fandím Vám.
Jen si říkám, proč nejezdíte také do míst se špatnou dopravní situací, Jet od nás ze Znojma do Prahy, to je přes 5 hodin jízdy s několika přestupy.
Schneiderová
 
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   5  6
  7  8  910111213
14151617
2122232425
282930    
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN