Student Agency plánuje další rozvoj a mění strukturu na holding

Brno, 14. prosince 2012 - Na počátku roku 2013 změní skupina Student Agency svou strukturu na holdingové uspořádání. Je to s ohledem na rekordní expanzi Student Agency, která za letošní rok vykáže opět rekordní obrat z prodeje produktů blížící se 6 miliardám Kč se ziskem za skupinu více než 100 mil. Kč.

Radim-jancura

Dalším důvodem je plánovaná expanze jak v oblasti železniční dopravy tak i v dalším podnikání, kdy podle české legislativy stávající uspořádání skupiny Student Agency neumožňuje například zakládání dalších společností - právnických osob. Jedna fyzická osoba může 100% vlastnit jen 3 společnosti s ručením omezeným.

"Student Agency jsem založil jako společnost původně zaměřenou na prodej a zprostředkování služeb studentům", říká Radim Jančura, majitel Student Agency, a dodává: "Vyrostli jsme ve skupinu společností, která dnes je jedničkou v oblastech, jako jsou internetový prodej zájezdů, letenek, provozování dálkové autobusové dopravy až po provozování luxusních dálkových vlaků. Na většinu těchto činností je zapotřebí mít samostatnou právnickou osobu a česká legislativa nám v tomto již za stávající struktury, kdy všechny společnosti vlastním přímo já, neumožňuje další růst. Navíc holdingová struktura je moderní forma řízení předních firem podnikajících v tak širokém portfoliu aktivit jako Student Agency."

Na počátku roku se proto struktura Student Agency změní tak, že vznikne nový subjekt - Student Agency Holding, a.s. vlastněný 100% Radimem Jančurou. Tento holding bude následně vlastníkem jednotlivých společností, jako je například Student Agency, s.r.o. (busy, letenky, dovolena.cz), Orbix (služby pro korporátní klientelu), RegioJet, a.s. (vlaková doprava) a dalších existujících nebo vzniknuvších subjektů. Ty budou založeny například pro další podnikání v oblasti železniční dopravy (provoz vlaků na trase Praha - Hamburk, či v oblasti pronájmu vozového parku dalším dopravcům), kde je toto součástí plánu financování těchto projektu ze strany bank. Obecně holdingová struktur podpoří i rozvoj podnikání Student Agency v dalších oblastech, do kterých skupina může časem vstoupit.

Založením holdingové struktury se nikterak nemění struktura majitelů Student Agency. Výhradním vlastníkem zůstává Radim Jančura.

Zdroj a ilustrační foto: Student Agency


Související články:

Komentáře 

 
0 #2 andrea hyská 2013-09-28 12:24
dobrý den ja jsem jela z prahy do liberce a pan stevard jak musi na zacatku jizdy mluvit do mikrofonu tak to bych asi nikdy nezvladla drzim vam palce celé vasi firmě nashledanou někdy příště hyská
 
 
0 #1 Marie Schneiderová 2012-12-18 22:34
Se zájmem sleduji Vaše úspěšné podnikání a fandím Vám.
Jen si říkám, proč nejezdíte také do míst se špatnou dopravní situací, Jet od nás ze Znojma do Prahy, to je přes 5 hodin jízdy s několika přestupy.
Schneiderová
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...