Na Křenové roste polyfunkční dům Felicidad

Brno, 26. listopadu 2012 – Stavební a developerská společnost Dbest dokončila hrubou stavbu polyfunkčního domu Felicidad v proluce Křenové ulice v centru Brna. V osmi podlažích nabízí celkem dvacet bytových jednotek, prostory pro kanceláře i obchody, vše určené na pronájem. Výstavba byla zahájena v březnu letošního roku, dokončení je naplánováno na červen 2013.

felicidad_projekt

„Polyfunkční dům Felicidad kombinuje kancelářské prostory s byty. Díky použití úsporných technologických řešení navíc nájemníkům výrazně ušetří provozní náklady. Za mimořádně zajímavý architektonický i technický prvek považuji speciálně navrženou dvojitou fasádu. Ta bude plnit hlukově a tepelně izolační funkci. V noci bude navíc osvětlená a vertikálně prorostlá zelení," řekl majitel společnosti Dbest Miroslav Padyšák.

Polyfunkční objekt nabízí v osmi nadzemních podlažích celkem dvacet bytů v dispozicích 1+kk až po 3+kk, ke všem náleží sklepní kóje. Byty v nejvyšších patrech, z nichž jeden disponuje více jak padesátimetrovou terasou, nabídnou výhledy na historické centrum Brna, včetně hradu Špilberk a kostel sv. Petra a Pavla. Ke všem bytovým jednotkám i kancelářím patří terasy či balkóny, některé byty mají na terasách zimní zahrady s jídelnou. V budově se nachází 13 kanceláří o celkové rozloze 905 m2 a další dva prostory pro obchody o celkové velikosti 138 m2. Do prvního podlaží je kromě obchodních ploch situována rovněž část parkovacích stání, zbylá jsou umístěna v podzemním podlaží.

Podle zástupců společnosti je projekt koncipován jako nízkoenergetický, budova bude využívat solární teplovodní kolektory i fotovoltaické panely. Zdrojem tepla budou tepelná čerpadla, celý dům bude osvětlen LED technologií. V celé budově se nachází podlahové vytápění a centrální klimatizace, na užitkovou vodu se budou využívat retenční nádrže. Na jih orientovaná prosklená dvojitá fasáda vertikálně prorostlá zelení bude mít hlukově a tepelně izolační funkci a bude sloužit jako teplovzdušný kolektor. Dobrou izolaci zajistí také hliníková okna s trojskly. Díky tomu nájemníci výrazně ušetří na provozních nákladech. Autorem návrhu jsou architekti Ludvík Křenek a Martina Volejníková z ateliéru Albatros. Generálním dodavatelem stavby je přímo společnost Dbest.

(red), foto: vizualizace polyfunkčního domu Felicidad, archiv společnosti Dbest.


Související články:

Komentáře 

 
0 #1 skejpa 2015-04-02 13:18
...řekl pan Padyšák, notorický podvodník a zloděj. Od tohoto pána a firmy dbest ruce pryč !
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF