Na Křenové roste polyfunkční dům Felicidad

Brno, 26. listopadu 2012 – Stavební a developerská společnost Dbest dokončila hrubou stavbu polyfunkčního domu Felicidad v proluce Křenové ulice v centru Brna. V osmi podlažích nabízí celkem dvacet bytových jednotek, prostory pro kanceláře i obchody, vše určené na pronájem. Výstavba byla zahájena v březnu letošního roku, dokončení je naplánováno na červen 2013.

felicidad_projekt

„Polyfunkční dům Felicidad kombinuje kancelářské prostory s byty. Díky použití úsporných technologických řešení navíc nájemníkům výrazně ušetří provozní náklady. Za mimořádně zajímavý architektonický i technický prvek považuji speciálně navrženou dvojitou fasádu. Ta bude plnit hlukově a tepelně izolační funkci. V noci bude navíc osvětlená a vertikálně prorostlá zelení," řekl majitel společnosti Dbest Miroslav Padyšák.

Polyfunkční objekt nabízí v osmi nadzemních podlažích celkem dvacet bytů v dispozicích 1+kk až po 3+kk, ke všem náleží sklepní kóje. Byty v nejvyšších patrech, z nichž jeden disponuje více jak padesátimetrovou terasou, nabídnou výhledy na historické centrum Brna, včetně hradu Špilberk a kostel sv. Petra a Pavla. Ke všem bytovým jednotkám i kancelářím patří terasy či balkóny, některé byty mají na terasách zimní zahrady s jídelnou. V budově se nachází 13 kanceláří o celkové rozloze 905 m2 a další dva prostory pro obchody o celkové velikosti 138 m2. Do prvního podlaží je kromě obchodních ploch situována rovněž část parkovacích stání, zbylá jsou umístěna v podzemním podlaží.

Podle zástupců společnosti je projekt koncipován jako nízkoenergetický, budova bude využívat solární teplovodní kolektory i fotovoltaické panely. Zdrojem tepla budou tepelná čerpadla, celý dům bude osvětlen LED technologií. V celé budově se nachází podlahové vytápění a centrální klimatizace, na užitkovou vodu se budou využívat retenční nádrže. Na jih orientovaná prosklená dvojitá fasáda vertikálně prorostlá zelení bude mít hlukově a tepelně izolační funkci a bude sloužit jako teplovzdušný kolektor. Dobrou izolaci zajistí také hliníková okna s trojskly. Díky tomu nájemníci výrazně ušetří na provozních nákladech. Autorem návrhu jsou architekti Ludvík Křenek a Martina Volejníková z ateliéru Albatros. Generálním dodavatelem stavby je přímo společnost Dbest.

(red), foto: vizualizace polyfunkčního domu Felicidad, archiv společnosti Dbest.


Související články:

Komentáře 

 
0 #1 skejpa 2015-04-02 13:18
...řekl pan Padyšák, notorický podvodník a zloděj. Od tohoto pána a firmy dbest ruce pryč !
 
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN