Innovation park se stal High-tech nemovitostí roku

Brno, 8. listopadu 2012 – Komplex budov Innovation park provozovaný Jihomoravským inovačním centrem v Brně se stal High-tech nemovitost roku. Ocenění udělila agentura CzechInvest společně se Sdružením pro zahraniční investice AFI v rámci soutěže Podnikatelská nemovitost roku 2011.

inbit

Ocenění přebral ve Veletržním paláci v Praze náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Horák společně s ředitelem Jihomoravského inovačního centra (JIC) Jiřím Hudečkem. „Cenu beru jako zhodnocení našeho přístupu, který je postavený na poskytování kvalitních služeb, ne pouhých prostor. Jsou to právě špičkoví konzultanti z celého světa či oblíbené networkingové akce pro firmy z různých oborů, které dělají Innovation park skutečnou high-tech nemovitostí," uvedl Hudeček. Právě komplex nabízených služeb, které pomáhají firmám v úspěšné expanzi na globální trhy, je podle Hudečka hlavní předností Innovation parku.

O cenu v kategorii High-tech nemovitost roku se mohly ucházet vědeckotechnické parky, podnikatelské inkubátory, technologická centra nebo inovační centra vybudovaná nebo rekonstruovaná v průběhu posledních pěti let. Expertní komise kladla důraz nejen na kvantitativní kritéria typu velikost nemovitosti nebo jejího technologického vybavení, ale také na kvalitativní ukazatele jako je prokázání spolupráce s univerzitami, mezinárodní zapojení a další. Na druhém a třetím místě kategorie High-tech nemovitost roku se umístily Hydraulická laboratoř společnosti ČKD Blansko Engineering a Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr.

innovation_parkpruh

„Každý úspěšný hospodářský nebo podnikatelský příběh je v dnešní ekonomicky složité době pozitivním krokem a vkladem pro naši budoucnost," komentoval úspěch náměstek hejtmana JMK Pavel Horák. „Rozvoj podnikání je základem prosperity každého regionu, pro jižní Moravu je rozvoj vědy a inovací navíc klíčovým tématem. Proto jsem rád, že díky tomuto ocenění přináší další úspěšný příběh do regionu i JIC Innovation park," dodal.

Innovation park nyní pomáhá s rozvojem zhruba šedesátce firem převážně z oblastí IT a biotechnologií. Skládá se z budov Technologického inkubátoru a Biotechnologického parku INBIT. Innovation park je určen společnostem, které nejsou starší více než tři roky, mají do 10 milionů korun obratu a globální ambice. Nyní zde pracuje více než 300 lidí a centrum generuje průměrný roční obrat 490 milionů korun. Investorem oceněných nemovitostí je Jihomoravský kraj a Vysoké učení technické v Brně.

(red), ilustrační foto: Biotechnologický park INBIT, Technologický inkubátor; archiv JIC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF