Brno v New Yorku - Bylo co nabídnout, bylo kam pozvat

Brno, 8. října 2012 - V září jsme dokončili úspěšný obchodní salon – projekt Kontakt-Kontrakt 2012. Po půlroční přípravě firem i partnerů proběhla finální kontaktní i předkontraktační jednání celkem 145 firem z 9 zemí, jejichž součet předem připravených jednání byl 963.

Ruce-podane-02.pg

Bylo co prezentovat, co připravovat a tak představenstvo RHK přijalo nabídku statutárního města Brna spoluúčasti na prestižní prezentace města Brna v New Yorku, která proběhla ve dnech 1.-2.10. 2012. Hned na začátku lze vyslovit hodnocení, že šlo o potřebnou, užitečnou a dobře provedenou prezentaci.

Kromě úvodní prezentace obnoveného architektonického skvostu města Brna – vily Tugendhat následoval „obchodní den“. Z obecných charakteristik o ekonomice EU a ČR vyniklo vystoupení pana prof. Bareše – prorektora Masarykovy univerzity, který se spoluprací s magistrátem města – odborem strategie – pí. Dr. Zezůlkovou, vystoupil se záměry rozvoje i charakteristikou města Brna. Bylo znát, že se jedná o vědce, který si ze studií přinesl znalost amerického prostředí, člověka, který žije v Brně a zná ho. Znalosti podnikatelského prostředí určitě přispívá i jeho účast v představentsvu RHK Brno.

Dobře se tak navazovalo dalšímím ekonomickým „hvězdám“ města Brna – Honeywell, IBM, ModusLink, CERE Invest, FEI, Unistav nebo AVG.

A co RHK Brno? Ze začátku vystoupení vyjímám: „Vážení hosté, slyšeli jste, že město Brno je báječné město s příjemnými lidmi, získali jste informace užitečné a věřím i potřebné. Slyšeli jste ekonomické, universitní i architektonické hvězdy města Brna. A co zbývá nám? Snad jen pozvání na konkrétní akci v blízké budoucnosti v Brně, kde se můžete přesvědčit o pravdivosti dnešních informací“
Tou akcí se může stát i Kontakt-Kontrakt 2013 se zastoupením firem a institucí, spolupracujících komor. Z 5 států vytvořený „Multiregion“ (viz. příloha) je otevřenou spoluprací (ne institucí) komor v Brně, Trenčíně, Bratislavě, Györu, Vídni, St. Pöltenu ale i Mariboru či Benátkách. Co zaujalo byla, pro američany, neuvěřitelně malá vzdálenost těchto zemí a měst (většinou do 200mil). Rozsah K+K2012 je uveden v úvodu článku.

A výsledek RHK Brno? Možná nevelký ale slušný: 20 jednání o podnikání v Brně, 10 zájemců o konkrétní firmy se zájmem v USA, 5 předběžných účastníků K+K2013 a 1 nabídka na partnerství v projektu. Celkový počet účastníku – první den 120, druhý pak 80 (pršelo).

Sluší se poděkovat městu za prosazení celé akce a možnost prohlubování započatých vztahů. S obchodním radou ČR v New Yorku p. Benešem bylo dohodnuto dopracování zápisů a prezentací firem představených RHK, zejména o prověření a doplnění anglických mutací webových stránek a uvedení anglicky mluvících kontaktních osob pro přímá jednání. Doplněné prezentace pak budou k dispozici na webových stránkách všech našich zastoupení v USA. K této nabídce se vyslovilo celkem 23 členských firem RHK Brno.
Pokud představenstvo RHK Brno na svém zasedání v prosinci 2012 potvrdí pořádání Obchodního salónu Kontakt-Kontrakt v říjnu 2013, je možno počítat i s podporou marketingových aktivit komory ze strany našeho obchodního zastoupení v New Yorku.

Co říci závěrem? Potřebnost pořádání takových dnů Brna v zahraničí potvrzují jejich výsledky ale i obvyklost se kterou je pořádají ostatní velká česká města.

Ing. Petr Bajer, CSc., ředitel RHK Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...