Brno v New Yorku - Bylo co nabídnout, bylo kam pozvat

Brno, 8. října 2012 - V září jsme dokončili úspěšný obchodní salon – projekt Kontakt-Kontrakt 2012. Po půlroční přípravě firem i partnerů proběhla finální kontaktní i předkontraktační jednání celkem 145 firem z 9 zemí, jejichž součet předem připravených jednání byl 963.

Ruce-podane-02.pg

Bylo co prezentovat, co připravovat a tak představenstvo RHK přijalo nabídku statutárního města Brna spoluúčasti na prestižní prezentace města Brna v New Yorku, která proběhla ve dnech 1.-2.10. 2012. Hned na začátku lze vyslovit hodnocení, že šlo o potřebnou, užitečnou a dobře provedenou prezentaci.

Kromě úvodní prezentace obnoveného architektonického skvostu města Brna – vily Tugendhat následoval „obchodní den“. Z obecných charakteristik o ekonomice EU a ČR vyniklo vystoupení pana prof. Bareše – prorektora Masarykovy univerzity, který se spoluprací s magistrátem města – odborem strategie – pí. Dr. Zezůlkovou, vystoupil se záměry rozvoje i charakteristikou města Brna. Bylo znát, že se jedná o vědce, který si ze studií přinesl znalost amerického prostředí, člověka, který žije v Brně a zná ho. Znalosti podnikatelského prostředí určitě přispívá i jeho účast v představentsvu RHK Brno.

Dobře se tak navazovalo dalšímím ekonomickým „hvězdám“ města Brna – Honeywell, IBM, ModusLink, CERE Invest, FEI, Unistav nebo AVG.

A co RHK Brno? Ze začátku vystoupení vyjímám: „Vážení hosté, slyšeli jste, že město Brno je báječné město s příjemnými lidmi, získali jste informace užitečné a věřím i potřebné. Slyšeli jste ekonomické, universitní i architektonické hvězdy města Brna. A co zbývá nám? Snad jen pozvání na konkrétní akci v blízké budoucnosti v Brně, kde se můžete přesvědčit o pravdivosti dnešních informací“
Tou akcí se může stát i Kontakt-Kontrakt 2013 se zastoupením firem a institucí, spolupracujících komor. Z 5 států vytvořený „Multiregion“ (viz. příloha) je otevřenou spoluprací (ne institucí) komor v Brně, Trenčíně, Bratislavě, Györu, Vídni, St. Pöltenu ale i Mariboru či Benátkách. Co zaujalo byla, pro američany, neuvěřitelně malá vzdálenost těchto zemí a měst (většinou do 200mil). Rozsah K+K2012 je uveden v úvodu článku.

A výsledek RHK Brno? Možná nevelký ale slušný: 20 jednání o podnikání v Brně, 10 zájemců o konkrétní firmy se zájmem v USA, 5 předběžných účastníků K+K2013 a 1 nabídka na partnerství v projektu. Celkový počet účastníku – první den 120, druhý pak 80 (pršelo).

Sluší se poděkovat městu za prosazení celé akce a možnost prohlubování započatých vztahů. S obchodním radou ČR v New Yorku p. Benešem bylo dohodnuto dopracování zápisů a prezentací firem představených RHK, zejména o prověření a doplnění anglických mutací webových stránek a uvedení anglicky mluvících kontaktních osob pro přímá jednání. Doplněné prezentace pak budou k dispozici na webových stránkách všech našich zastoupení v USA. K této nabídce se vyslovilo celkem 23 členských firem RHK Brno.
Pokud představenstvo RHK Brno na svém zasedání v prosinci 2012 potvrdí pořádání Obchodního salónu Kontakt-Kontrakt v říjnu 2013, je možno počítat i s podporou marketingových aktivit komory ze strany našeho obchodního zastoupení v New Yorku.

Co říci závěrem? Potřebnost pořádání takových dnů Brna v zahraničí potvrzují jejich výsledky ale i obvyklost se kterou je pořádají ostatní velká česká města.

Ing. Petr Bajer, CSc., ředitel RHK Brno


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN