ZKL prosperuje, k 65. výročí založení otevřelo v Brně novou halu na výrobu ložisek

Brno, 19. září 2012 (MEDIAFAX) - Otevřením nové výrobní haly oslavil strojírenský koncern ZKL 65. výročí zahájení výroby v brněnském závodu. Tradiční český výrobce ložisek zažívá v současnosti období prosperity s velmi dobrou perspektivou do budoucnam, řekl ve středu generální ředitel koncernu Jiří Prášil.

kulickove-lozisko

Klíč úspěchu je podle něj ve zdokonalování výrobního procesu a konstantním důrazu na kvalitu, vývoj a inovace. "Nechali jsme proto postavit novou výrobní halu určenou pro výrobu, měření a montáž velkorozměrových ložisek o průměru 400 až 1600 milimetrů," řekl generální ředitel s tím, že novou halu při příležitosti půlkulatého jubilea firma slavnostně uvedla do provozu.

Deset a půl metru vysoká hala rozlehlá téměř jako fotbalové hřiště, stála 120 milionů korun. Firmě ji významnou měrou pomohlo zaplatit ministerstvo průmyslu a obchodu.

Výstavbou nové haly reagovalo ZKL na nárůst poptávky po ložiscích s vysokou přesností, která garantují vyšší účinnost, úsporu energií, jsou ekologičtější, mají delší životnost i větší únosnost. "Tato investice pro společnost představuje obrovský vývojový a inovační potenciál, který se stane zdrojem kontraktů na spolupráci s největšími světovými výrobci, a to jak v oblasti vývoje, tak i samotné výroby," řekl Prášil.

Udržet a rozvíjet strojírenskou výrobu je podle něj v Česku v současnosti náročný proces. "Přetlak konkurence v této oblasti je tak výrazný, že je třeba neustále investovat do zvyšování produktivity práce, technologické úrovně i celkové konkurenceschopnosti podniku a všech jeho produktů," dodal Prášil. Právě proto podle něj vedení firmy před několika měsíci rozhodli o rekonstrukci výrobní haly číslo 5 v závodě ZKL Brno.

Nový provoz představuje světovou špičku nejen v oblasti pracovního prostředí, ale i co se týká výroby a použitých technologií. Výroba s využitím v České republice nevídaného strojového parku zajistí přesnou a vysoce kvalitní produkci. "Jsme přesvědčeni, že kvalitní ložiska z této nové haly si najdou mnoho spokojených zákazníků, kteří se k nám budou rádi vracet. Naší ambicí je, aby ZKL bylo vnímáno jako perspektivní partner s velkým potenciálem do budoucna," popsal vize koncernu jeho generální ředitel.

Díky zprovoznění nové haly se výroba velkorozměrových a speciálních ložisek v ZKL zvýší až čtyřnásobně. "Ze současné výroby v objemu zhruba 50 milionů korun se chceme dostat během dvou let až na objemy kolem 200 milionů korun," řekl Prášil s tím, že pokud bude trend poptávky po ložiscích nadále pokračovat, počítá firma i s dalším rozšířením výrobních kapacit.

Během 65leté historie se koncernu ZKL podařilo získat stovky zákazníků a stát se nejvýznamnějším výrobcem velkorozměrových soudečkových a speciálních ložisek ve střední Evropě. Svým významem ale výrazně převyšuje toto teritorium. Aktuálně se může pochlubit obchodními aktivitami ve více než 70 zemích světa.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN