UniCredit Bank a UniCredit Leasing nabídnou své služby na MSV v Brně

Brno, 10. září 2012 - UniCredit Bank a UniCredit Leasing se stali již pravidelnými účastníky veletrhů s dopravní a strojní tématikou. V rámci 54. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se společně představí v „tenisovém stylu“ na stánku číslo 32 v pavilonu A od 10. do 14. září 2012.

Ruce-podane-02.pg

UniCredit Bank představí trendy z oblasti korporátního bankovnictví, zejména pak poradenství v oblasti úvěrování a exportního financování účastníkům přímo na místě. UniCredit Leasing se zaměří na novinky v sektoru financování strojů a dopravní techniky, které se k MSV v Brně přímo váže.

„Letošní rok je v rámci exportního financování UniCredit Bank ve znamení expanze českých firem na východní trhy. Zatímco výkon české ekonomiky, díky úsporám vlády i domácností, klesá, českým exportérům se stále daří. Zahraniční obchod si meziročně polepšil o 20 miliard korun. Chceme, aby tento trend dále pokračoval, a proto prohlubujeme spolupráci s našimi stávajícími a novými partnery. Opět se tedy vracíme jako jedna z nejsilnějších bank v oblasti firemního bankovnictví na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, na tradiční setkání českých a zahraničních firem,“ uvedl Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank.

Velká část prezentace UniCredit Bank bude věnovaná novým trendům v oblasti exportního financování. V případě velkých vývozů banka poskytuje exportní úvěry. Vývozce tak nabídne dodávku investičního celku a zároveň i jeho financování, tím se zvýší jeho šance na úspěch. Pokud firma získala zakázku, ale potřebuje nejprve vyrábět, může ji banka podpořit předexportním úvěrem. Celou transakci je vhodné zastřešit dokumentárním akreditivem, který hlídá platební rizika.

UniCredit Bank má v oblasti exportního financování dlouholeté zkušenosti a za své aktivity obdržela na začátku roku 2012 nejvyšší ocenění v soutěži Best Trade Finance Bank udělované každoročně odborným finančním titulem Euromoney. Stejný úspěch zaznamenala banka i v dalších pěti státech Evropy, a to v Itálii, Bulharsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a na Slovensku.

„Českému exportu stále dominují vývozy do zemí EU, především do Německa. Zhruba 10 firem zajišťuje 50 % objemu českého exportu. Jsme tedy závislí na malém počtu zemí i exportérů. Řešením je diverzifikace exportu, kterou navrhuje i vláda, a taky snaha dodávat hotové výrobky, nikoliv subdodávky. Společnost Škoda Auto je typickým příkladem toho, že to lze,“ říká Tomáš Hron, ředitel Global Transaction Banking UniCredit Bank.

Sesterská společnost UniCredit Leasing, dlouhodobý lídr na trhu nebankovního financování, na veletrhu nabídne především financování strojů a technického vybavení.

„Společnost UniCredit Leasing zaznamenává v letošním roce růst poptávky po profinancování nákupu transportní techniky, strojů a zařízení. Za současné ekonomické situace se pozornost zaměřuje především na finanční produkty, které zajistí potřebné investice ovšem s minimálními či nulovými počátečními náklady pro firmu,“ uvedl Jaroslav Jaroměřský, předseda představenstva generální ředitel UniCredit Leasing. Obě společnosti najdete na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v pavilonu A1, na stánku č. 32.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF