Fakulta podnikatelská hostila šestý ročník soutěže Business Point

Brno, 16. února 2012 – Začátkem února se na Fakultě podnikatelské VUT v Brně uskutečnil už šestý ročník studentské soutěže Business Point 2012. Středoškoláci z celé České republiky zpracovávali případové studie na ekonomická a manažerská témata. Nejen díky atraktivním cenám převyšujícím hodnotu půl milionu korun byla letošní účast na soutěži mimořádná, přihlásilo se celkem 123 týmů z celé České republiky. Úspěch letošního Business Pointu podtrhuje i skutečnost, že jedna z členek poroty projevila zájem o praktickou realizaci dvou studentských projektů.

businesspoint

Vítězové získali například iPod, počítačové sestavy nebo intenzivní jazykové kurzy. V letošním roce zasedali v porotě kromě akademiků i osobnosti z byznysu. Tím soutěž získala zcela nový rozměr. O dva až tři projekty projevili podnikatelé zájem jako investoři. Například paní Olga Girstlová má chuť podpořit návrh na inovaci invalidního vozíku. „Rozvíjet nápady a tvořivost studentů  a propojovat je se zkušenostmi a finančním zázemím investorů je i do budoucna náš cíl," řekla Anna Putnová, děkanka Fakulty podnikatelské VUT v Brně.

Porota do finále na konci ledna poslala 36 nejlepších týmů. Z každé z šesti kategorií pak byly vybrány tři vítězné týmy. Podle jednoho z organizátorů soutěže Davida Schüllera se na její letošní  úrovni pozitivně podepsalo množství sponzorů a partnerů, které se podařilo získat.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN