Jihomoravský inkubátor získal ocenění v prestižní mezinárodní soutěži

Brno, 27. ledna 2012 – Innovation Park Jihomoravského inovačního centra byl oceněn jako třetí nejlépe mezinárodně zapojený inkubátor v mezinárodní soutěži inovačních center The Best Incubator Award. Soutěže The Best Incubator Award se loni účastnilo více než třicet renomovaných mezinárodních inkubátorů. Vyhodnocení proběhlo na základě evaluace odborné poroty a benchmarkingu. V prosinci 2011 byli na konferenci Technopolicy v novozélandském Aucklandu vyhlášeni vítězové. O ocenění tento týden informovala Denisa Ranochová z JIC. 

JIC_oceneni

„Je to pro nás velká pocta. Vnímáme to jako úspěch kraje a celé České republiky, tímto oceněním se náš region dostal na mapu světových center inovací,“ říká ředitel JICu Jiří Hudeček. „O tom, že Innovation Park získá tak vysoké hodnocení, jsme nevěděli. První zprávu o našem umístění nám zaslal kolega z novozélandského inkubátoru SODA, který při vyhlášení seděl v publiku. Čekali jsme však na oficiální vyjádření organizátorů,“ upřesňuje Hudeček.

Inkubátory byly posuzovány ve třech kategoriích, a to Nejlepší vědecký inkubátor, Nejlepší připravovaný inkubátor a Nejlepší mezinárodně zapojený inkubátor. Právě v poslední uvedené kategorii získal Innovation Park JIC třetí místo. Na prvním místě se shodně umístily australský ATP Innovations Pty Ltd a novozélandský The ICEHOUSE. Pro srovnání - australský inkubátor ATP Innovations Pty Ltd hospodaří s rozpočtem 96 mil. dolarů, JIC s 2,8 mil. dolary (55 mil. korun). „Získání ocenění v prestižní mezinárodní soutěži je pro potvrzením dobře zvolené strategie podpory rozvoje kraje a inovačního podnikání. V roce 2002 jsme jako první kraj v České republice stanovili dlouhodobý strategický plán rozvoje regionu, tzv. Regionální inovační strategii. Nyní se realizuje už její třetí generace, čtvrtá Regionální inovační strategie se chystá,“ komentuje úspěch hejtman JMK Michal Hašek.

Úspěchy slaví i inkubované firmy

Pro Jihomoravské inovační centrum to není první mezinárodní ocenění. Projekt JIC Inkubační program zvítězil už v roce 2010 v národním kole mezinárodní soutěže Evropské ceny za podnikání a reprezentoval Českou republiku v evropském kole soutěže v kategorii „Cena za rozvoj podnikatelského prostředí“. Microsoft inovační centrum Brno, které JIC provozuje ve spolupráci s firmou Microsoft, zase získalo loni na MIC Summitu v americkém Redmondu cenu za neobyčejný přínos a výsledky. MIC Brno se tak stalo jedním ze tří oceněných center z celkového počtu 140 na světě. Úspěchy slaví také inkubované firmy a projekty podporované Jihomoravským inovačním centrem. V největší technologické soutěži světa Imagine Cup dosáhly v roce 2011 týmy z Brna historicky nejlepšího umístění českých týmů. V konkurenci více než 340 000 studentů získal tým WickedTeam 3. místo v kategorii Herní vývoj a tým Celebrio  7. místo v kategorii Softwarový návrh. Týmům pomáhali při přípravách na soutěž konzultanti JIC.

JIC_techinkb

„Víme, že aby naše firmy uspěly, musí být globální. Proto se snažíme Brno propojit s těmi nejlepšími. Spolupracujeme s inkubátory v Izraeli, Číně, se Silicon Valley v USA, inovačními centry v Belgii, Finsku a dalšími úspěšnými vzory v podpoře podnikání. Zahraniční zkušenosti samozřejmě uzpůsobujeme lokálním podmínkám a naše know-how pak můžeme sdílet s ostatními regiony,“ popisuje strategii Hudeček.

Jihomoravské inovační centrum v současnosti chystá nový projekt Erasmus pro mladé podnikatele, který bude nabízet zahraniční stáže pro podnikatele v zavedených zahraničních firmách. Projekt může také přinést místním firmám zahraniční stážisty. Jelikož jsou kapacity Innovation parku JIC naplněny, chystá Jihomoravský kraj jejich rozšíření. Nové projekty mají vytvářet úzkou vazbu mezi firmami a nově vznikajícími výzkumnými centry v Brně.

foto: JIC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF