Dobeš údajně odmítl Jančurovu nabídku na převzetí vlakového spojení Praha-Brno

Brno/praha, 11. října 2011 (MEDIAFAX) - Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) prý odmítl nabídku společnosti RegioJet na převzetí provozování vlakového spojení na trati Praha-Brno-Břeclav. V úterý to sdělil majitel skupiny Student Agency Radim Jančura. "Pan ministr jevil absolutní nezájem, je to pro nás obrovské zklamání. Chce se prý sejít v závěru roku u kulatého stolu, ale to jen hraje o čas," sdělil Jančura. Jak dále uvedl, nabídka ze strany RegioJetu stále platí.

 

zluty_vlak2_250

"Očekávali jsme, že se pan ministr k naší nabídce postaví aktivněji, z jeho strany jsme slyšeli jen neurčitý příslib dalšího jednání," doplnil Aleš Ondrůj z marketingové komunikace firmy.

Železniční dopravce RegioJet, člen skupiny Student Agency, nabídl ministerstvu dopravy zajistit bez dotací provoz vlaků kategorií Ex, EC a IC na území České republiky.

"V první fázi jsme připraveni zajistit provoz celé poloviny vlaků EC, IC na trase Břeclav – Brno – Praha, a to od prosince 2012. Stát tak ušetří více než 100 milionů Kč ročně, kvalita služeb zásadně vzroste," uvedl na konci září Ondrůj.

Jak dále nastínil, RegioJet by nabídl stejně vysoký standard služeb jako na své první lince Havířov – Ostrava – Olomouc – Praha. Na té firma od 26. září konkuruje Českým drahám. Zatím provozuje tři páry spojení (tři v každém směru), od listopadu nasadí do provozu další pár spojů.

Společnost chce od příštího roku převážet cestující i na Slovensku, a to na trati mezi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnem.

V prvním pololetí 2011 dosáhla skupina Student Agency obrat ve výši 2,85 mld. Kč, což je meziročně o 35 procent více, počet zaměstnanců vzrostl o zhruba 30 procent na 1300 zaměstnanců. Za celý rok 2011 pak skupina Student Agency zatím plánuje obrat ve výši 5,5 mld. Kč, tedy o miliardu více než v roce 2010.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF