Dobeš údajně odmítl Jančurovu nabídku na převzetí vlakového spojení Praha-Brno

Brno/praha, 11. října 2011 (MEDIAFAX) - Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) prý odmítl nabídku společnosti RegioJet na převzetí provozování vlakového spojení na trati Praha-Brno-Břeclav. V úterý to sdělil majitel skupiny Student Agency Radim Jančura. "Pan ministr jevil absolutní nezájem, je to pro nás obrovské zklamání. Chce se prý sejít v závěru roku u kulatého stolu, ale to jen hraje o čas," sdělil Jančura. Jak dále uvedl, nabídka ze strany RegioJetu stále platí.

 

zluty_vlak2_250

"Očekávali jsme, že se pan ministr k naší nabídce postaví aktivněji, z jeho strany jsme slyšeli jen neurčitý příslib dalšího jednání," doplnil Aleš Ondrůj z marketingové komunikace firmy.

Železniční dopravce RegioJet, člen skupiny Student Agency, nabídl ministerstvu dopravy zajistit bez dotací provoz vlaků kategorií Ex, EC a IC na území České republiky.

"V první fázi jsme připraveni zajistit provoz celé poloviny vlaků EC, IC na trase Břeclav – Brno – Praha, a to od prosince 2012. Stát tak ušetří více než 100 milionů Kč ročně, kvalita služeb zásadně vzroste," uvedl na konci září Ondrůj.

Jak dále nastínil, RegioJet by nabídl stejně vysoký standard služeb jako na své první lince Havířov – Ostrava – Olomouc – Praha. Na té firma od 26. září konkuruje Českým drahám. Zatím provozuje tři páry spojení (tři v každém směru), od listopadu nasadí do provozu další pár spojů.

Společnost chce od příštího roku převážet cestující i na Slovensku, a to na trati mezi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnem.

V prvním pololetí 2011 dosáhla skupina Student Agency obrat ve výši 2,85 mld. Kč, což je meziročně o 35 procent více, počet zaměstnanců vzrostl o zhruba 30 procent na 1300 zaměstnanců. Za celý rok 2011 pak skupina Student Agency zatím plánuje obrat ve výši 5,5 mld. Kč, tedy o miliardu více než v roce 2010.

Libor Popela

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN