Obrat Student Agency vzrostl o 35 procent

Brno, 15. srpna 2011 (MEDIAFAX) - V prvním pololetí 2011 dosáhla skupina Student Agency obrat ve výši 2,85 mld. Kč, což je meziročně o 35 procent více, počet zaměstnanců vzrostl o zhruba 30 procent. Firma to sdělila v pondělí.

08-Jancura-250

Za celý rok 2011 pak skupina Student Agency zatím podle odhadu plánuje obrat ve výši 5,5 mld. Kč, tedy o miliardu více než v roce 2010.

"Na tomto růstu obratu se přitom ve většinové míře podílel prodej zájezdů a dovolených pod značkou dovolena.cz. Ta se za rok svého fungování vyšvihla na přední místa na trhu," uvedl Aleš Ondrůj z marketingové komunikace firmy.

Jak dále sdělil, posílily i další aktivity v rámci Student Agency – prodej letenek či autobusová doprava. Současně během prvního pololetí vzrostl počet zaměstnanců v rámci skupiny Student Agency, a to přibližně o 30 procent na 1300 zaměstnanců. Na růstu počtu zaměstnanců se podílela také dovolena.cz a současně nábor nových zaměstnanců pro vlakového dopravce RegioJet.

RegioJet podle Ondrůje startuje v září a už nyní podepsal pracovní smlouvy s více než 100 zaměstnanci na pozicích palubního personálu, strojvedoucích, prodejců jízdenek či dispečersko-řídícího aparátu.

Jak firma dále sdělila, za první pololetí činil počet odbavených klientů u projektu dovolena.cz 36 tisíc. Podle firmy tak celkový meziroční nárůst dosáhl cca 312 procent. Dovolena.cz zaměstnala více než stovku nových prodejců a otevřela nové prostory pro telefonický prodej zájezdů v Brně. Jak Ondrůj dále sdělil, ještě do konce roku vstoupí dovolena.cz na slovenský trh.

Během pololetí Student Agency zahájila spolupráci i s mezinárodním rezervačním systémem Galileo. Minulý týden pak uvedla do provozu flotilu luxusních autobusů. Cestující např. mohou využívat individuální monitory v sedačkách, zesílené připojení k wifi a další nabídku služeb.

Libor Popela

Související články:

Komentáře 

 
0 #1 Petr S. 2011-08-17 19:13
Dávám na zvážení Student Agency, zda by nebylo možné v budoucnu převzít železniční dopravu na jižní Moravě z Brna do Hrušovan nad Jevišovkou a dále do znojma, či Hevlína (v současnosti zrušeno) s případným prodloužením do Laa a/Thaya a rovněž s odbočkou do Ivančic a Oslavan.
Tato trať byla původně budována jako druhé spojení Brna s Vídní - v současné době je systémem IDS degradována.
Oblast jihozápadní Moravy si zaslouží výrazné zlepšení železniční dopravy.
O spojení z Hevlína do Laa bylo již uvažováno, pak tato myšlenka zapadla a teď dokonce je trať z Hrušovan do Hevlína mimo provoz.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF