Brnu se nelíbí nekontrolované bujení obcí na jeho okraji, žádá zásah

Brno, 29. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Statutární město Brno požádalo Jihomoravský kraj, aby v připravovaných zásadách územního rozvoje kraje stanovil limity pro další rozvoj měst a vesnic v bezprostředním okolí Brna. Ve čtvrtek to uvedl řekl brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).

Silnice-vystavba-bagr-03

Brno podle něj požádalo krajský úřad, aby podmínil další rozvoj Bílovic nad Svitavou, Adamova, Babic, Kanic a Řícmanic vybudováním odpovídající silniční a dopravní infrastruktury.

"Požádali jsme i o stanovení limitů pro další rozvoj Moravan, jejichž nadměrný rozvoj až na hranice Brna zatěžuje historickou dopravní síť města a značně obtěžuje jeho obyvatele," řekl Onderka. Dodal, že další rozvoj Moravan je podle magistrátu třeba podmínit stavbou nového kapacitního napojení na Vídeňskou ulici prostřednictvím takzvaných moravanských mostů a výhledovým připojením na jihozápadní tangentu pomocí jižního obchvatu Moravan.

Statutární město Brno podle Onderky rovněž nesouhlasí s vymezením veřejného logistického centra (D51) v jižní části města v oblasti Horních a Dolních Heršpic. "Chceme, aby logistické centrum vyrostlo v blízkosti tuřanského letiště, kde je možné vybudovat připojení na všechny druhy nákladní dopravy a to železniční, silniční i leteckou," vysvětlil Onderka. Umístění veřejného logistického centra v blízkosti letiště podle něj umožní do budoucna jeho plný rozvoj mimo obytné oblasti města a současně podpoří i vlastní rozvoj letiště Brno-Tuřany.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN