Jihomoravské firmy mají zájem o absolventy Fakulty informatiky

Brno, 4. dubna 2011 - Přes 85 % studentů oboru  Služby - výzkum, řízení a inovace (Service Science, Management and Engineering SSME) na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity dostalo nabídku na další spolupráci ve firmě, kde absolvovali praxi. I proto má vedení oboru v plánu dále rozšiřovat spolupráci s průmyslovými partnery, která je velmi pozitivně hodnocena jak ze strany studentů, tak ze strany partnerů.

Kyberspace


A to například o zapojení firem do přípravy praktických projektů, které budou moci studenti řešit v rámci výuky.
„Cílem oboru je, aby studenti získávali znalosti, které přímo použijí v praxi. Předmět Interim Project, v rámci kterého absolvují semestrální stáž, je jedním z důvodů, proč si studenti tento obor vybírají,“ uvedl garant a zakladatel oboru Zdenko Staníček. „Partneři si naopak cení toho, že studenti, vybavení znalostmi a oproštění od firemní rutiny zavedených postupů, přináší nové pohledy a nápady, jak procesy zlepšit,“ komentuje dále motivy průmyslových partnerů pro spolupráci Staníček.

Obor Service Science, Management and Engineering se od svého založení velmi rychle rozvíjí. Do historicky prvního semestru na jaře 2009 nastoupilo osm studentů. V současnosti je zde 165 studujících. Obor se svou náplní neomezuje pouze na IT, ale zahrnuje i další směry, jako je ekonomie, management a efektivní práce s lidmi. Připraví tak studenty především na práci na manažerských pozicích IT společností.

V současné době je v oboru realizován projekt Inovace výuky oboru SSME v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který je spolufinancován Evropským fondem a státním rozpočtem ČR. V rámci tohoto projektu jsou inovovány klíčové předměty tak, aby jejich náplň odrážela reálné potřeby ekonomiky.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...