Firma Honeywell na VUT představila nový vzdělávací program

Brno, 22. března 2011 (MEDIAFAX) - Firma Honeywell v úterý v Brně představila nový celosvětový program v oblasti vědeckého, technologického, technického a matematického vzdělávání Honeywell Initiative for Science and Engineering (HISE). První akci hostí Vysoké učení technické v Brně (VUT) v areálu Fakulty informačních technologií.

Vedci

Iniciativa firmy si klade za cíl učit, inspirovat a pomáhat překlenout mezeru mezi technickými znalostmi získanými na vysokoškolské úrovni a podnikatelskou zdatností. Program nabídne studentům sérii akcí, jako například přednášky, on-line semináře a kolokvia, kde se setkají technologičtí odborníci společnosti Honeywell a laureáti Nobelovy ceny.

„Inovace a technologický pokrok – to jsou pilíře odkazu společnosti Honeywell, které současně rozhodují o jejím budoucím úspěchu. Investice do zajímavějších a dynamičtějších programů vědeckého, technologického, technického a matematického vzdělávání, zejména na předních světových technických vysokých školách, představují významný způsob zajištění přísunu talentů schopných vést nás do budoucnosti,“ sdělil Tom Buckmaster, prezident společnosti Honeywell Hometown Solutions.

Zahajovací akcí, jejíž součástí budou i interaktivní on-line prvky, je přednáška a kolokvium Douglase D. Osheroffa, spoludržitele Nobelovy ceny za fyziku za rok 1996 za objev supertekutosti helia 3He.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...