Další projekt Masarykova onkologického ústavu bude spolufinancovat EU

Ve středu 23. září výběrová komise MZ ČR doporučila poskytnutí dotačních prostředků na projekt Masarykova onkologického ústavu v Brně (MOÚ) nazvaný „Řízení kvality a nákladovosti zdravotní péče v MOÚ použitím technologie WiFi a navazujících systémů“. Jedná se o zavedení bezdrátové technologie do procesu poskytování zdravotní péče na MOÚ. Bezdrátová technologie umožní mobilní přístup zdravotníků do Nemocničního informačního systému (NIS) a ke zdravotnické dokumentaci pacientů pomocí nakoupených Tablet PC – přenosných počítačů uzpůsobených pro využití v lékařském prostředí.

mou_1.jpg

V praxi to bude znamenat, že k lůžku pacienta „přejde“ NIS se všemi daty a výsledky, které jsou pro rozhodování lékaře v dané chvíli nezbytné. Právě díky přístupu zdravotníků k informacím v reálném čase (snímky, vyšetření) přinese zkvalitnění procesu diagnózy i léčby, omezí chybovost. Součástí projektu je dále lokalizační nástroj, který umožní přesnou lokalizaci pacienta a přenosných zdravotnických přístrojů v rámci MOÚ. Dojde tím ke zvýšení bezpečnosti pacienta a zamezení zcizení či nežádoucímu použití přístrojů. Lokalizační nástroj v sobě bude zahrnovat RFID technologii, která označí pacienta i majetek MOÚ čipy. V případě nutnosti okamžitě přivolá k pacientovi pomoc. Díky této digitální integraci bude možné na administrativních úkonech spořit část pracovní doby (10 až 15 %), kterou lékaři nebo zdravotní sestry budou moci věnovat přímo pacientovi.

Projekt bude stát 19, 8 milionu korun, z toho 85 procent má být financováno z peněz EU a 15 procent z vlastních zdrojů MOÚ. V současné době podobné zařízení s řízenou centrální správou využívá zhruba na polovině svých pracovišť pouze Všeobecná fakultní nemocnice v Praze.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF