ZŠ Milénova získá moderní kuchyni, uspořit má až třetinu energie

Brno, 14. června 2024 - Brněnští radní doporučili zastupitelům schválit finanční prostředky na modernizaci kuchyně Základní školy Milénova. Město se má na projektu podílet 9,7 miliony korun, přičemž celkové náklady se odhadují na 25,6 milionu korun. Stavební úpravy mají proběhnout v roce 2025.

gastro skolni kuchyne

„Díky modernizaci se sníží energetická náročnost provozu kuchyně, zatímco kapacita prostoru zůstane stejná. Rekonstrukce zahrnuje obnovu varné a výdejní technologie, mycích strojů, chladicích a mrazicích zařízení i některých přístrojů pro zpracování surovin. Součástí budou také menší stavební úpravy s modernizací související. Počítá se s úsporou energie přibližně o 32 procent,“ uvedla radní pro oblast školství Irena Matonohová.

Celkové náklady mají dosahovat 25,6 milionu korun, z nichž město Brno poskytne 9,7 milionu korun a městská část Brno-sever se bude podílet 3,5 milionu korun. Současně se připravuje žádost o dotaci z Operačního programu Životní prostředí financovaného Evropskou unií. Dotace se předpokládá ve výši 12,3 milionu korun.

Projektovou dokumentaci zajistila Základní škola Milénova ve spolupráci s městskou částí. Výběrové řízení na zhotovitele stavebních úprav se uskuteční na přelomu tohoto a příštího roku. Samotná rekonstrukce se pak předpokládá v roce 2025. Bod ovšem ještě projednají brněnští zastupitelé.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...