Brno podpoří technické vzdělání v mateřských školách

Brno, 19. dubna 2024 - Projekt Technické mateřské školy se rozroste o další čtyři brněnské školky. Věnuje se manuálnímu rozvoji dětí, a to už od předškolního věku. Brněnští radní nyní doporučili zastupitelům schválit poskytnutí příspěvku na tyto aktivity ve výši 160 tisíc korun.

dite skola skolka

Z původních 11 školek v roce 2017, kdy v Brně začínal, se projekt Technické mateřské školy aktuálně rozrostl už do 17 mateřských a 4 základních škol. „Hlavní tezí je vzbudit u dětí zájem o techniku a podpořit celkovou technickou a vědeckou gramotnost, s tím je nejlepší začít od nízkého věku. Všechny činnosti jsou proto uzpůsobeny nejmladším dětem. Pracuje se na rozvoji tvořivosti, manuální zručnosti nebo verbálních schopností – pojmenování nových věcí. Žáčci pod vedením pedagoga vyrábí funkční model studovaného technického objektu a při tom se o něm dozvídají spoustu věcí. To vše naprosto přirozeně formou hry a se zaujetím pro objevování,“ vysvětlila radní města Brna pro oblast školství Irena Matonohová.

Čtyři nové mateřské školy – MŠ Kamenačky, MŠ Nad Dědinou, MŠ Nopova a MŠ Vachova – si rovným dílem rozdělí celkem 160 tisíc korun na základní výbavu pro celoroční činnost s dětmi a žáky. Jedná se o nářadí, materiál a další technické pomůcky. Více na technickeskoly.cz.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...