Brno podpoří dietní stravování žáků částkou 2,5 milionu korun

Brno, 22. ledna 2024 - Rada města Brna doporučila zastupitelům, aby schválili neinvestiční příspěvek na dietní stravování pro školy a školská zařízení. Podpora ve výši 2 500 000 korun na rok 2024 se má rozdělit mezi téměř 50 zařízení podle počtu žáků, jimž se dietní pokrmy připravují.

jidlo dieta salat

O příspěvek stojí 48 zařízení, která dětem dietní stravu chystají. Patří mezi ně nejen základní a mateřské školy, ale také samostatné právní subjekty. „Protože příprava chodů pro žáky s potravinovými omezeními není jednoduchá, je podle města správné školní jídelny touto cestou podpořit,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Kompletní částka 2 500 000 korun se použije na nenárokové složky platu a odvody zaměstnanců, kteří dietní jídla zajišťují. Za příspěvek se pořídí i odborná literatura, kuchyňské náčiní nebo se podpoří další vzdělávání personálu v oboru,“ vyzdvihla radní pro oblast školství Irena Matonohová. Rozhodnutí ovšem musí ještě stvrdit zastupitelé.

Rozdělení peněz se odvíjí od toho, kolik dietních jídel každé zařízení denně připravuje. Pokud se pokrmy v dietním režimu nachystají pro 1–5 strávníků denně, obdrží škola měsíčně 3 000 korun. Jestliže se dieta týká 6–19 strávníků, zvyšuje se měsíční částka na 5 000 korun. V případě 20 a více osob potom dostane škola či školské zařízení 8 000 korun na měsíc. Současně všechny školy, jež připravují pokrmy šesti a více strávníkům, získají ještě navíc 1 000 korun ročně.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...