Škola v Merhautově ulici získá venkovní učebnu i lepší internet

Brno, 5. listopadu 2023 - Investiční transfer, který podpoří Základní a mateřskou školu Merhautova v Černých Polích, schválila na své poslední schůzi Rada města Brna. Díky projektu Konektivní škola v polytechnickém světě práce tam vznikne venkovní víceoborová učebna a zmodernizuje se internetová síť. Městská část Brno-sever obdrží pro tyto účely 6 497 550 korun včetně DPH.

skola ucebna

„Projekt Konektivní škola v polytechnickém světě práce podpoří digitální gramotnost školáků a umožní, aby se na ZŠ a MŠ Merhautova vyučovala informatika podle nejnovějších úprav rámcového vzdělávacího programu. Zároveň se posílí možnosti online vzdělávání,“ uvedla radní města Brna pro oblast školství Irena Matonohová. Vylepšení budou stát 6 497 550 korun včetně DPH, tuto částku Brno poskytne městské části formou investičního transferu z Fondu rezerv a rozvoje.

Součástí projektu je venkovní polytechnická učebna, již využijí žáci 1. a 2. stupně základní školy. Prostor jim poslouží k rozvoji manuálních dovedností v rámci polytechnického vzdělávání – vyzkouší si tak řadu odborných činností, seznámí se s různými materiály a zaujmou kladný postoj k technice i pracovním návykům. Učebna vznikne ve venkovním atriu budovy školy na Vranovské. Její cena bude 1 742 250 korun.

Na škole se navíc zkvalitní připojení k internetu v budovách Merhautova 37 i Vranovská 17. Díky modernizaci se naplno využijí IT pomůcky pro pedagogy i žáky, které škola získala už dříve z Národního plánu obnovy. Rychlejší internet pomůže také sociálně znevýhodněným dětem, aby se jim dostalo příznivějších podmínek ke studiu. Na tuto část projektu poputují 4 755 300 korun.

Výuka podle nového školního vzdělávacího programu na Merhautově začne od příštího září. Konektivní škola v polytechnickém světě práce mimo jiné odpovídá strategii #brno2050, kde naplňuje bod o kvalitním a dostupném vzdělání pro všechny děti předškolního i školního věku.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...