Nový park v Žebětíně: Místo pro odpočinek a setkávání

Brno, 17. října 2023 - Městská část Brno-Žebětín představila svým obyvatelům nový parčík, který bude příjemným místem pro odpočinek a setkávání. Tento projekt byl zahájen letos díky štědré dotaci ve výši 2,6 milionu korun, kterou městská část obdržela na vybudování tohoto veřejného prostoru v ulici U hájovny. Parčík za 3 miliony korun by měl být hotový přesně za rok.

lipa strom nebe

„Od jarních měsíců letošního roku intenzivně pracujeme na přípravě menšího parku. Na konci září proběhlo veřejné projednání, během kterého jsme aktivně komunikovali s nejbližšími sousedy a pečlivě zvažovali jejich návrhy a připomínky týkající se samotné realizace stavby a dosázení některých skupin keřů. V tuto chvíli probíhá výběrové řízení na dodavatele stavebních prací, které se plánuje zahájit od poloviny února příštího roku. Cílem je umožnit výsadby stromů, keřů a trvalkových záhonů na podzim v roce 2024. Dokončení celého projektu se předpokládá koncem října 2024,“ informoval starosta Žebětína Vít Beran (KDU-ČSL).

Hodnota celého díla je odhadována na přibližně 3 miliony korun, a městská část Brno-Žebětín hodlá zajistit, aby nový parčík splňoval očekávání obyvatel a přispíval k lepší kvalitě života ve městě.

Foto: Ingimage


Související články: