Základní škola v Chrlicích získá novou nástavbu

Brno, 13. září 2023 - Na budově prvního stupně Základní školy a mateřské školy Jana Broskvy 3 postaví novou nástavbu. Brněnští radní dnes vybrali zhotovitele. Vítězem podlimitní veřejné zakázky je I. Vyškovská stavební společnost, s. r. o.

skola ucebna pristavba

Stavební práce by měly probíhat v letech 2023–2024 a potrvají 12 měsíců. “Stavební práce vyjdou na 23 836 554,63 Kč bez DPH. Investice bude hrazena z městského rozpočtu a spolufinancována Evropskou unií z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Díky výstavbě dojde k rozšíření a zkvalitnění vzdělávací infrastruktury. „Stavět se bude za provozu, práce však nesmí v žádném případě narušovat výuku. V nových prostorech pak najde zázemí šest oddělení školní družiny, vychovatelé, asistentky pedagogů a také zájmové vzdělávání. Vybudován bude i výtah přes všechna podlaží budovy prvního stupně,“ upřesnil 1. náměstek primátorky René Černý.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...