V listopadu začne rekonstrukce problematického vodovodu a kanalizace na Gajdošově

Brno, 18. září 2023 - Nejen řidiče, ale také obyvatele Židenic trápily časté havárie vodovodního řadu na ulici Gajdošově. Město Brno nyní využije prací na mostě Otakara Ševčíka a na úseku Velkého městského okruhu (VMO) Tomkovo náměstí – Rokytova a vodovody a kanalizaci na této ulici zrekonstruuje.

gajdosova rekonstrukce kanalizace ilustracni

„Vodovodní řady na Gajdošově nejsou v dobrém stavu, o čemž svědčí množství havárií, které se zde staly. Každá taková událost, kterých od roku 2018 evidujeme 15, významně ovlivňuje řidiče i místní obyvatele. Dobu, kdy se v blízkosti opravuje most Otakara Ševčíka a nedaleko se staví nový úsek VMO, proto město využije k rekonstrukci vodovodů a kanalizace. Objízdné trasy už jsou nastaveny a přejdeme dopravním omezením v příštích letech,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Rekonstrukci pokrývají dvě samostatné zakázky. První se týká části Gajdošovy od mostu Otakara Ševčíka po křížení s ulicí Podpísečnou. Zde se bude převážně pracovat na vedlejší obslužné komunikaci.

„Druhá zakázka zahrnuje část ulice od Mikšíčkovy po Bubeníčkovu. Ta už více zasáhne do hlavní komunikace. Začátek prací jsme u obou etap naplánovali na listopad letošního roku, přičemž vybraní zhotovitelé na to mají 53 týdnů, tedy přibližně jeden rok," dodal 1. náměstek primátorky René Černý.

Celková cena rekonstrukce vodovodů a kanalizace v obou zakázkách činí 145,2 milionu korun. První část bude mít na starost společnost PŘEMYSL VESELÝ stavební a inženýrská činnost, druhou zakázku zajistí firma Inženýrské stavby Brno.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...