Ulice Tichého se dočká rekonstrukce kanalizace, dostane i nový vodovod

Brno, 31. července 2021 - Sítě na žabovřeské ulici Tichého, sloužící lidem už od první republiky, čeká generální obnova. S pracemi se má podle plánu začít v půlce října. Dělníci na ulici Tichého zrekonstruují zhruba 400 metrů kanalizace a vymění obdobnou délku vodovodu; další stovky metrů sítí tvoří přípojky k jednotlivým domům, kterých se rekonstrukce také týká. Po dokončení prací pod zemí budou v ulici obnoveny komunikace a chodníky.

vodovodni potrubi

„Ulice Tichého patří k dalším oblastem, kde jsou ještě staré, prvorepublikové sítě – kanalizace pochází z roku 1933, vodovod je dokonce ještě o devět let starší a jsou tím pádem na hranici životnosti. Ani kvalitní a poctivé výrobky nemohou vydržet věčně, navíc se u těchto starších sítí dnes mnohdy potýkáme s nedostatečnou kapacitou. Na obnově vodohospodářské infrastruktury pracují Brněnské vodárny a kanalizace soustavně, momentálně například v lokalitě Křížkovského nebo Solniční,“ doplnila primátorka města Brna Markéta Vaňková. Celá investice vyjde na 28,8 milionu korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...