Pod Kolištěm a Cejlem vymění téměř jeden a půl kilometru vodovodu

28. ledna 2022 - Kritická situace z dubna loňského roku, kdy se o víkendu ocitla bez vody třetina brněnských domácností a problémy s dodávkou musely řešit i dvě velké nemocnice, by se už neměla opakovat. Rada města Brna nyní vybrala zhotovitele rekonstrukce vodovodu v primárním kolektoru pod ulicemi Barvířská, Cejl, Koliště a Benešova.

vodovodni rad

„Vodovodní potrubí v kolektoru pod Kolištěm a Cejlem, které postihla vloni v dubnu velká havárie, je v současné době mimo provoz. Jeho stávající nefunkčnost může při významnější poruše na vodovodní síti v Brně vést k výrazným výpadkům v dodávkách pitné vody,“ vysvětlila nutnost rekonstrukce primátorka města Brna Markéta Vaňková a doplnila důležitou informaci: „Stavba bude probíhat přímo v kolektoru. Pro vstup bude využívána šachta v parku za Domem umění, vše tedy proběhne bez dopravních omezení.“

Zahájení stavebních prací za 64 953 159,99 Kč bez DPH se předpokládá v únoru. „Lhůta pro dokončení je stanovena na 40 týdnů. Dohromady dojde k výměně 1432 metrů vodovodního řadu. Sektorovou veřejnou zakázku na stavební práce získala společnost YUCON CZ, s. r. o.,“ řekl radní pro investice David Grund.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články: