Přístavba školy na Staňkově přinese nové třídy i jídelnu

Brno, 27. července 2023 - Brněnští radní odsouhlasili přípravu investičního záměru, který se týká přístavby základní školy Staňkova v Králově Poli. Součástí budou nové učebny, zázemí pro učitele nebo družina. Projekt zahrnuje také prostory ke stravování.

zakladni skola deti lavice trida

Ke stávající budově na Staňkově 14 se přistaví část základní školy směrem ke křižovatce ulic Střední a Rybníček. „Celkově přibude patnáct nových tříd, zázemí pro pedagogický sbor a družina. Městská část Brno – Královo Pole si k této ideji nechala zpracovat prověřovací studii. Ta zahrnuje
i školní kuchyni s jídelnou. Významně se tak posílí školské kapacity v lokalitě,“ shrnula radní Irena Matonohová.

Rozšíření objektu bude třípatrové, přičemž v přízemí vzniknou šatny, jídelna a kuchyně. Vyšší podlaží pak zaberou učebny, učitelské kabinety či družina. Užitná plocha dosáhne zhruba 3 500 m2. Na školním dvoře se počítá s hřištěm a běžeckou dráhou.

Díky přístavbě nabídne škola více míst pro brněnské žáky i děti pocházející z jiných zemí. Aktuálně přitom navštěvuje základní školu téměř 600 dětí.

Již dříve schválili radní také investiční záměr k výstavbě přidružené mateřské školy na ulici Střední, jež
v devíti třídách pojme až 225 předškoláků. Do školky Staňkova jich momentálně chodí stovka. Odhad ceny za samotnou realizaci a přibližný harmonogram bude znám až po zpracování investičního záměru.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...