Dětské hřiště v Akátkách se zmodernizuje díky projektu Dáme na vás

Brno, 5. června 2023 - V loňském ročníku participativního rozpočtu získal projekt Dětské hřiště AKÁTKY 2 887 kladných hlasů. Díky tomu se stal jedním z vítězných a míří k realizaci. Dnes byl Radou města Brna vybrán zhotovitel, který hřiště postaví. Je jím společnost Unipark, s. r. o.

detske hriste akatky

„Akátky jsou oblíbené místo na vycházky. Zdejší dětské hřiště se díky nápadu navrhovatelky Aleny Jelínkové upraví a zmodernizuje. Nově bude hřiště rozděleno na tři zóny. První bude určena nejmenším. Ti tu najdou houpačky s ohrádkou, trampolínu zabudovanou v zemi, herní sestavu s věží a skluzavkou, dřevěný kolotoč nebo balanční prvky. Pro starší děti bude koncipována tzv. veverčí zóna. Ta nabídne moderní herní lanovou 3D stezku, velkou skluzavku a stromový domek. Poslední zóna bude sloužit k odpočinku,“ vylíčil Filip Chvátal, radní pro oblast participativního rozpočtu.

Vybraná společnost zajistí projektovou přípravu a následné úpravy, a to za 3,85 milionu Kč. Předpokládá se, že by hřiště mělo být hotové v létě příštího roku.

Zdroj: TIS MMB, foto: paro.damenavas.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...