Na základní škole na náměstí Míru mají novu školní družinu

Brno, 29. května 2023 – Dvě třídy pro školní družinu, kabinet jako zázemí pro pedagogy a prostor pro školního pedagoga. To vše nyní mají navíc v základní škole na náměstí Míru 3. Základní škola je zřizovaná městskou částí Brno-střed a je to menší škola rodinného typu. Navštěvuje ji přibližně 250 dětí. Má také pěknou zahradu, kde má každá třída svůj záhonek a dva altány, kde pravidelně během teplých měsíců probíhá výuka.

mc brno stred namesti miru nova druzina

Dlouhodobým nedostatkem školy však bylo málo prostoru pro děti ve školní družině, volný čas musely některé třídy trávit v kmenových učebnách. Nyní zde však z bývalého třípatrového školnického bytu vznikly nádherné prostory pro dvě školní družiny, kabinet a vhodný prostor pro práci školního psychologa.

Rekonstrukce byla technicky velmi složitá, prostory nebyly původně moc vhodné pro učebny. Nové družiny nyní nabízí otevřený prostor s mnoha zákoutími, které přímo lákají ke hrám. Jsou už také kompletně vybaveny novým dětským nábytkem, herními prvky a výtvarnými potřebami pro výuku i volnočasové tvoření.

„Investice ve výši 3,5 milionu korun se určitě vyplatila. Škola doposud musela pro družinu používat klasické kmenové učebny a školní psycholog neměl dostatečný prostor pro svou práci. Jak pro vedení školy, tak i pro nás, jako zřizovatele, je hlavním cílem, aby se všichni ve škole cítili dobře a to nejen žáci, ale i učitelé,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

Základní škola na náměstí Míru 3 má dlouhou historii. V srpnu 1928 bylo započato se stavbou budovy školy za dozoru městského stavitele Emila Králíka podle projektu architektů Bohuslava Fuchse a Josefa Poláška. Vznikla jedna z nejmodernějších školních budov v Brně s betonovou rámovou konstrukcí, s cihlovou výplní a rovnou střechou. Také řešení oken, dveří, bezesparých podlah, vestavěný nábytek, centrální šatna u vchodu i terasa nad tělocvičnou sloužící pro oddech dětí o přestávkách bylo neobvyklé a moderní. Od jejího založení prošla škola řadou úprav a rekonstrukcí, stále si však zachovává svou původní architektonickou podobu.

Zdroj a foto: MČ Brno-střed

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...