Do finále participativního rozpočtu Dáme na vás postupuje 47 projektů

Brno, 25. října 2022 - Již tradičně se stane listopad měsícem hlasování v participativním rozpočtu Dáme na vás a občané Brna tak rozhodnou o nápadech přihlášených do tohoto ročníku. Navržené projekty byly v průběhu léta posuzovány příslušnými magistrátními odbory nebo městskými částmi a ty, které byly vyhodnoceny jako proveditelné, postupují do finále.

penize dvoustovky

Do 6. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás Brňané na jaře přihlásili 109 projektů a z nich bylo obyvateli města Brna podpořeno přes osm desítek. Do konce září se k těmto projektům vyjadřovaly příslušné odbory Magistrátu města Brna a dotčené městské části. Z posuzování tak vzešlo 47 proveditelných projektů, které nyní postupují do celoměstského listopadového hlasování.

„I letos najdete mezi finálovými projekty spoustu zajímavých nápadů. Nejsou tam jen dětská a sportovní hřiště, cyklostezky, ale také programy pro onkologicky léčené ženy a děti, výsadba stromů, úpravy parků a spousta dalších. Těší mě, že obyvatelé Brna mají o participativní rozpočet takový zájem a děkuji jim za jejich aktivitu i snahu město vylepšit. Na podporu jejich iniciativy máme letos připraveno 35 milionů korun,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast participace Tomáš Koláčný.

Jeden projekt má jako maximální částku stanoveno 5 milionů korun, vítězů tedy bude minimálně sedm. Realizace se podle zásad dočkají nejpozději do 3 let.

Proveditelné projekty najdete na webových stránkách v galerii a už nyní si z nich můžete vybrat, kterým v listopadu dáte své hlasy. Hlasování bude probíhat od 1. do 30. listopadu a udělit hlasy je možné jak přes paro.damenavas.cz, tak pomocí ověřeného účtu na Brno iD. Podmínkou je trvalé bydliště v Brně a věk nad 18 let.

Zdroj: TIS MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...