Při ZŠ na Vedlejší vznikne nový pavilon, proběhne tu i rekonstrukce

Brno, 30. září 2022 - Rada města Brna nedávno schválila výzvy k podání nabídek na dvě veřejné zakázky týkající se základní školy na Vedlejší 10. U obou město hledá zpracovatele projektové dokumentace. První projekt se týká výstavby nového venkovního pavilonu, druhý zahrnuje rekonstrukci a vestavbu stávající budovy.

deti pocitace

„Základní škola na ulici Vedlejší se v blízké budoucnosti rozroste o nový venkovní pavilon, který bude sloužit pro výuku přírodních věd. Pavilon bude bezbariérový, vchod do něj bude umožněn chodníkem z hlavní budovy nebo cestou z učebny vlastivědy. Zároveň zde bude postavena i vzdušná pergola, pod kterou se budou moci žáci nebo učitelé posadit. Nyní hledáme zhotovitele projektové dokumentace. Očekáváme, že by samotná stavba mohla stát přibližně 36,2 milionu korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Druhá výzva k podání nabídek se týká stávající budovy základní školy. „Pro tuto zakázku hledáme také projektanta. Projekt počítá s rekonstrukcí šesti odborných učeben, osmi tříd školní družiny, kabinetu a chodby. S tím tu vznikne i vestavba žákovské knihovny pro 2. stupeň a multifunkční místnosti, která bude sloužit jako knihovna pro první stupeň a jako učebna speciální pedagogiky. Součástí projektu bude i stavba výtahu. Pro tuto zakázku jsou odhadovány náklady na 23,2 milionu korun,“ doplnil radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Po vyhotovení projektové dokumentace bude město hledat zhotovitele stavebních prací. Předpoklad jejich zahájení je během roku 2024.

Zdroj: TIS MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...