V Králově Poli postaví novou devítitřídní školku až pro 225 dětí

Brno, 10. září 2022 - Nová mateřská škola s devíti třídami vyroste v Králově Poli při ulicích Střední, Rybníček a Staňkova. Brněnští radní nyníodsouhlasili zahájení zadávacího řízení na služby. Firma, která bude vybrána, vytvoří projektovou dokumentaci. Celkem by nová školka mohla poskytnout místo pro 225 dětí. Vznikne v prostoru současných tenisových kurtů, pro které se v Králově Poli najde nové místo.

skola trida deti

„Příprava na vybudování nové mateřské školy navazuje na uzavřené smlouvy o spolupráci při výstavbě veřejné infrastruktury. V lokalitě jsou totiž v plánu projekty Rezidenční park Štefánikova a Komplex Augarten. Očekáváme, že stavba bude obsahovat devět tříd, zázemí pro vedení, pedagogický i nepedagogický personál a školní kuchyni včetně provozního zázemí. Na budovu naváže oplocená zahrada s herními či výukovými prvky. V blízkosti je plánovaný i parkovací dům, který vyřeší otázku umístění vozidel. Projekty soukromých developerů i města v této lokalitě musí být vzájemně koordinovány tak, aby mohl vzniknout prostor, který bude vyhovovat všem,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Mateřská škola bude umístěna při ulicích Staňkova, Rybníček a Střední v místě, kde se nyní nacházejí tenisové kurty. Ty budou přesunuty do jiné části Králova Pole. Firma, která by měla ze zadávacího řízení vzejít, připraví projektovou dokumentaci a poskytne další navazující služby. V tuto chvíli není jasné, jaké náklady bude třeba na práce vynaložit, odhady se totiž různí podle metodiky jejich výpočtu. Realizace stavby je orientačně plánovaná v letech 2024–2026.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články: