Čistější ulice: Z centra Brna zmizí nepořádek z reklamních tiskovin

Brno, 25. srpna 2022 - Nepořádek z poházených nebo větrem rozfoukaných reklamních tiskovin by měl z historického centra města zmizet. Rada města Brna totiž vydala novelu nařízení statutárního města Brna, kterým se zakazuje reklama šířená na veřejně přístupných místech mimo provozovnu.

letak chodec

„Vyhověli jsme městské části Brno-střed, která požádala o doplnění některých druhů komunikačních médií do nařízení města, jímž je regulováno šíření reklamy, a to z důvodu, že chce na území městské památkové rezervace aktivně řešit znečišťování ulic, parků a dalších veřejných prostranství letáky, navštívenkami nebo reklamními tiskovinami a obdobnými materiály. Zákaz takto šířené reklamy se nevztahuje na politické kampaně, tedy na různé informační stánky nebo například na předvolební mítinky,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Uvedené nařízení v současnosti reguluje určitý typ reklamy nejen v historickém centru města na území městské části Brno-střed, ale také na území městských částí Brno-Bohunice, Brno-jih, Brno-sever a Brno – Starý Lískovec. Každá z uvedených městských částí si stanovila konkrétní okruh komunikačních médií, prostřednictvím kterých neadresné šíření reklamy ve své městské části omezuje.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...